Yönetmelik Değişti! PTT’den Devrim Gibi Atılım!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yetiştirme yurtları ile tutukevlerinde kalan ortalama olarak 16 bin çocuğun gönderdiği kargo ve mektuplara yönelik olarak  Evrensel Posta Hizmetleri Yönetmeliği’nden değişiklik yapıldığını açıkladı.

Yönetmelikte yapılan değişikliklerin 2 Haziran 2017 Cuma günü resmi gazetelerde yayınladığını söyleyen Bakan Arslan, yönetmelik ile birlikte yetiştirme yurtları ile tutukevlerinde kalan çocukların gönderdiği mektup ve kargolar PTT tarafından ücretsiz bir şekilde gerçekleşecek.

Yönetmelikte yapılan düzenleme ile 100 grama kadar olan kargoların ücretsiz olarak sağlanacağını ifade eden Bakan Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan yetiştirme yurtları, yuvalar, evlerde kalan yaklaşık olarak 13.500 çocuğun yanı sıra, tutuklu ve hükümlü olan yaklaşık 2.500 çocuk da yönetmelikte yapılan düzenlemelerden yararlanabileceğinin bilgisini aktardı.

Devlet güvencesi çatısı altında bulunan 16 bin çocuk için yapılan düzenlemelerin önemini vurgulayan Bakan Arslan, yetiştirme yurtlarında yaşayan çocukların maalesef hayata 1-0 geriden başladığını, o çocukların da ülkemizin geleceğinin birer ışığı olduğunu, kendilerinin bunların farkında olarak adımlar attıklarını, çocukların önlerinde bulunan engelleri kaldırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Kurum tarafından atılan tüm adımlarında 2002 yılından bu güne kadar PTT’yi değiştirdiğini söyleyen Bakan Arslan, PTT’nin sağlanan yeni hizmetler ile beraber bulunduğu çağa uyum sağladığını, PTT’nin bir devrim yaptığını, Türkiye’yi artık PTT Bank’sız, PTT Kargo’suz ve PTTCell’siz düşünmemenin mümkün olmadığını ifade etti. Şuanda bankanın bulunmadığı yerleşim bölgelerinde PTT’nin olduğunu söyleyen Bakan Arslan, PTT’nin her gün kendini geliştirdiğini, sadece hizmet vermediğini, halkın her zaman yanında olduğunu söyledi.