Akbank Taşıt Kredisi

Akbank, araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar için taşıt kredisi sağlamaktadır. Akbank taşıt kredisi kapsamında hem sıfır kilometre araç alacaklar için hem de ikinci el araç alacaklar için likidite sağlamaktadır.

Akbank taşıt kredisi ürününden faydalanarak finansman edinmek ve sıfır kilometre araç sahibi olmak isteyen müşterileri için aylık yüzde 1,09 faiz oranı önermektedir. Banka tarafından önerilen faiz oranı ile 48 ay vadeli olarak taşıt kredisi kullanmak mümkündür. Bu oran kampanyalı taşıt kredisinde geçerli faiz oranıdır.

Akbank’ın kampanyalı taşıt kredisinden faydalanarak 20 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen müşteriler, kredilerini 48 ay olarak 1,09 faiz oranından kullandıklarında; bankaya aylık 564 Türk Lirası geri ödeme yapmak durumundadırlar.

Akbank taşıt kredisinde kampanyalı olmayan araçlar için sunulan faiz oranı ise yine sıfır kilometre araçlar için aylık yüzde 1,45 seviyesindedir. 20 bin Türk Lirası taşıt kredisini 1,45 faiz oranından 48 ay vadeli olarak kullanan vatandaşın bankaya ödeyeceği taksit meblağı aylık 618 Türk Lirası olacaktır.

Banka her iki seçenekte de müşterilerden çeşitli ücretler tahsil etmektedir. Müşteri, krediye konu aracın banka tarafından kredi borcu bitene kadar rehin edileceğini bilmelidir. Rehin işlemi için gereken ücret yine banka tarafından müşteriden tahsil edilmektedir. Bununla birlikte kullanılan kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti müşterilere yansıtılmaktadır. 20 bin Türk Lirası kredi kullanımı için dosya masrafı 100 Türk Lirası olarak müşterilerden tek sefere mahsus olarak alınmaktadır.

Taşıt kredisi kullanılarak alınan araçlar için ferdi kaza sigortası ve Kasko yaptırmak zaruri tutulmuştur. Ferdi kaza sigortası poliçe prim ücreti ve Kasko poliçe prim ücreti de müşterilerden tahsil edilecek diğer ücretlerdir. Akbank, kredinin özelliklerini değiştirme yahut krediyi tamamen kaldırma hakkını saklı tuttuğundan nihai bilginin Akbank şubeleri ile görüşülerek edinilmesinde yarar vardır.