Akbank’tan Cazip Faiz Oranlarıyla Konut Kredisi Olanağı!

Akbank, sabit taksit ödemeleri ile konut kredisi edinmek ve edindiği konut kredisi ile bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için cazip faiz oranları ile konut kredisi imkanı sunuyor. Akbank tarafından sunulan konut kredisinin azami vadesi 120 ay olarak tayin edilmiştir.

Akbank sabit taksitli konut kredisi uyarınca müşterilere sunulan faiz oranları aylık yüzde 0,90 düzeyinden başlamaktadır. Akbank’ın konut kredisi kapsamında müşterileri için tayin ettiği faiz oranları, konut kredisi vadesine göre değişkenlik arz etmektedir.

Akbank Konut Kredisi Örnek Hesaplama!

Akbank, konut kredisi dahilinde müşterilerine önerdiği aylık yüzde 0,90 seviyesindeki faiz oranını 24 aya kadar uygulamaktadır. 25 ila 60 ay arası vadeli konut kredisi kapsamında likidite edinmek isteyen müşteriler için tatbik edilen faiz oranı aylık yüzde 0,93 seviyesinde belirlenmiştir. 61 ila 84 ay arası vade dilimi için konut kredisi kapsamında belirlenen faiz oranı aylık yüzde 0,95 noktasıdır. Son olarak 85 ila 120 aya arası vade tercihi ile konut kredisi kullanmak ve bu şekilde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 0,97 seviyesinde ön görülmüştür.

Bir ev sahibi olmak isteyen ve alacağı ev için konut kredisi kapsamında Akbank’tan finansman edinmeyi talep eden müşteriler için 120 ay vadeli olarak 150 bin Türk Lirası kredi kullanılması durumunda; bankaya geri ödemelerde her ay 2 bin 121 Türk Lirası taksit ödemeleri yapılacaktır.

Akbank Konut Kredisi kapsamında müşterisinden bir defaya mahsus olmak üzere kredi tahsis ücreti talep edecektir. Kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi meblağının binde 5’i düzeyinde sabittir. 150 bin Türk Lirası kredi için bahse konu ücret 750 Türk Lirası olarak kredi müşterisine yansıtılacaktır. Akbank, kredi kapsamında sunduğu faiz oranlarını ve kredinin diğer özelliklerini değiştirme yetkisine sahiptir.