Vakıfbank’tan 16 bin TL Devlet Katkılı Konut Hesabı

Vakıfbank, konut sahibi olmak isteyenler için devlet desteği bulunan bir mevduat hesabı ile birlikte yatırımlarınızı katlamanıza olanak sağlıyor.

Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek açtırabileceğiniz „Konut Hesabı“ ile birlikte artık birikimlerinize, birikimlerinizin yüzde 20’si kadar devlet katkısı ekleniyor. 16 bin 443,56 Türk Lirası’na varan devlet katkısı ile birlikte sizde bir konut sahibi olmak için en önemli adımınızı atabilirsiniz. 7 Nisan 2015 günü itibariyle adına kayıtlı konut bulunmayan tüm Türk uyruklu vatandaşların başvurabileceğiniz Konut Hesabı için 18 yaşından küçük olan bireyler için veli aracılığı ile açılabiliyor. Ortak hesap olarak açtırılamayan konut hesabı için yine tek kişi adına birden fazla hesap açtırılamıyor. Minimum 3 yıl vadeli Türk Lirası cinsinden olan Konut Hesabı’nı bakiyesiz olarak da açabiliyorsunuz.

Vakıfbank’tan kolay konut sahibi olabilmek adına açtıracağınız Konut Hesabı’nda, hesap açılışında herhangi bir ön ödeme yapmama seçeneğinizin olması gibi, bir defaya mahsus 32 bin 887,11 Türk Lirası’nı geçmeyecek şekilde giriş tutarı yatırılabilir. Tercihinize göre aylık ya da 3 aylık periyotlar ile birlikte ödeme aktarabileceğiniz Konut Hesabı’nızda, tüm birikiminizin yüzde 20’sine tekabül eden devlet desteği de hesabınıza ekleniyor. Aylık ödeme yapmanız halinde 274,06 Türk Lirası ila 2 bin 740,59 Türk Lirası arasında ödeme aktarabileceğiniz Konut Hesabı’nızda, 3 aylık dönemler eşliğinde ödeme yapma durumunuzda aylık 822,18 Türk Lirası ila 8 bin 221,78 Türk Lirası arasında ödeme aktarabileceksiniz.

Herhangi bir hesap işletim ücretinin temin edilmediği Konut Hesabı’nıda bir dönem içerisinde maksimum 2 defa para çekimi de yapabiliyorsunuz. Para çekimi esnasında ödediğiniz dönem kadar asgari ödeme tutarının hesabınızda kalması gerekiyor. Aksi taktirde nakit çekim işlemini de gerçekleştiremiyorsunuz.
Vakıfbank’ta açacağınız devlet destekli konut hesabı ile birlikte kat mülkiyeti tapusu olan konutlar, kat irtifakı tapusu olan ve yapı kullanma izin belgesi olan konutlar ve konut nitelikli yapı kullanma izin belgesi olan müstakil taşınmazları satın alabiliyorsunuz. Devremülk satın almayı düşünmeniz halinde, birikimlerinize devlet katkısı ödenmiyor.