Kredi Almak Çok Kolay! 3 Adımda Kredi Başvurusu!

İhtiyaç kredisinden taşıta, konuta ya da diğer tüm kredi türlerine kadar başvuru yapmak hem kolay hem bir o kadar zorlu. Artık pek çok kişinin ihtiyacı olan krediler için çeşitli başvuru yöntemleri bulunuyor. Başvuruların hızlı yapılması ve sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken detaylar yer alıyor. Kredi almak yaşadığımız dönemde artık çok kolay. Ancak tüm aşamaların bilinmesi gerekiyor.

3 Adımda Kredi Başvurusu!

1. Adım:

Kişilerin ilk yapması gereken krediyi neden çekmek istediklerine karar vermeleri. Bankalar farklı türlerde ihtiyaçlar için imkanlar sağlıyor. Araba almak isteyen birine özel taşıt kredisi kampanyası sunulurken, ev satın almak isteyenlere konut kredisi kampanyası sunuluyor. Hepsi için aranan şartlar ve sunulan belgeler farklı oluyor. Konut kredisinde teminat göstermeniz gerekirken, ihtiyaç kredisinde teminata gerek olmayabiliyor.

2. Adım:

Alınacak kredi türüne karar verdikten sonra ise kişilerin kendilerine özel en uygun krediyi bulmaları gerekiyor. Ziraat Bankası’ndan maaşını alan birinin Ziraat Bankası’ndan kredi alması avantajlı olabilirken, emekli vatandaşların ise emekli kredi kampanyalarını araştırmaları onlar için çok daha iyi olabiliyor. En Uygun krediyi bulmak için ise kredi faiz oranlarına, yıllık maliyet oranlarına, dosya masraflarına, ekspertiz ve hayat sigortası ücretlerine dikkat edilmesi gerekiyor.

3. Adım:

Kredinin hangi bankadan hangi şartlarda alınacağına karar verildikten sonra başvuru yöntemlerinden banka şubelerinin tercih edilmesi halinde gerekli evrakların tamamlanması gerekiyor. Ancak bazı bankaların şubeler dışında da başvuru kanalları bulunuyor. Örneğin; Halkbank sms ile kredi başvurularını kabul ederken, Garanti Bankası ve QNB Finansbank sms, internetten ve mobilden yapılan başvuruları da kabul ediyor.

Başvurudan sonra ise banka krediyi değerlendirmeye alıyor. Devamında da kişiye özel ödeme planları hazırlanıyor, krediye ilişkin evrakların imzalanma süreci tamamlanıyor. İşlemler sona erdikten sonra ise finansman kişilerin hesabına yatırılıyor.