Bankaya Gitmeden Hesap Ekstresi Öğrenmek Mümkün mü

Bir kredi kartı kullanıcısı için en önemli şeylerden biri kredi kartı ekstresidir. Kredi katının kullanım detayları hakkında bilgilerin yer aldığı detaylı ay sonu dokümanı olarak da adlandırabileceğimiz ekstre ile kullanım detaylarını kolay bir şekilde öğrenmek mümkündür.

Ancak zaman zaman ara dönemlerde limitin ne durumda olduğunu öğrenmek durumunda kalınabilir. Harcamaları ayarlamak için ya da daha fazla alışveriş yapabilmek için kredi kartı limiti en önemli hususlardan biridir. Bu nedenle ara dönemlerde kredi kartı ekstresi öğrenmeye ihtiyaç olur. Böylesi durumlarda kullanılan bankanın müşterilerine sunmuş olduğu çeşitli seçeneklerden faydalanarak ekstre bilgisine kolaylıkla ulaşılması mümkündür.

SMS ile Hesap Ekstresi Öğrenmek

Hesap ekstresi öğrenmek için ilgili bankanın müşteri hizmetleri numarası aranabilir. Her bankanın kendi SMS hattı bulunup, gerekli bilgilerin yazılmasıyla birlikte sms göndererek de kredi kartı hesap ekstresi öğrenmek mümkündür. İnternetten araştırma yaparak hesap ekstresini öğrenmek istediğiniz bankanın SMS hattı numarasına ulaşarak gerekli işlemler kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus vardır. Bu telefon numaralarını bankaların resmi internet sitelerinden temin etmektir. Aksi takdirde dolandırıcılıkla yüz yüze gelinebilir.

ATM’leden Hesap Ekstresi Öğrenmek

ATM’ler bankaların insanların hizmetine para çekme yatırma gibi işlemlerinde kolaylık sağlanması amacıyla kurulmuş akıllı makinelerdir. Yine bu makineler kullanılarak da hesapla alakalı kullanım detaylarını kolaylıkla öğrenmek mümkündür.