Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Kurtaran Hesap!

Denizbank, bireysel müşterilerine pek çok kredi ürünü sunmaktadır. Uzun vadeli kredi kullanmak istemeyen ve her daim hesabında kendisini bekleyen bir kredisinin olmasını arzulayan, ama kendi istemediği sürece bu krediden yararlanmak istemeyen müşterileri için de kredili mevduat hesabı özellikleri taşıyan “Kurtaran” Hesabı oluşturmuştur.

Denizbank tarafından oluşturulan Kurtaran Hesap, müşterinin vadesiz hesabına ek olarak tanımlanır ve eksi bakiyeye girebilen bir hesaptır. Kurtaran Hesabı’ndan faydalanmak isteyen müşteri, bahse konu hesaptan ister nakit olarak isterse vadesiz hesabının kartı üzerinden alış veriş marifetiyle faydalanır ve kullandığı meblağı bankaya geri ödeyene kadar geçen süreçte hesaba belli bir miktar faiz işler.

Kurtaran hesaba işleyecek faiz oranı aylık bazda yüzde 1,84 seviyesindedir. Bununla birlikte Kurtaran Hesabı’ndan kullandığı meblağı belli bir süre sonra ödeyen müşteriye, bahse konu miktarın kullanılan günlük miktarı hesaplanarak yansıtılır. Yani müşteri 15 gün kullandığı meblağ için aylık faiz ödemez.

Hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermişseniz ve hesabınızda nakdiniz yoksa, Kurtaran Hesap devreye girerek faturalarınızı ödemekte ve bu sayede sürpriz kesintilerle, açma kapama ücretleriyle karşılaşmanızı önlemektedir.

Kurtaran Hesaba Nasıl Başvurabilirim?

Denizbank Kurtaran Hesaba başvurmak bir kısa mesaj kolaylığında. Cep telefonundan “KURTARAN” yazıp boşluk bırakarak „T.C. kimlik numarasını“ 3280’e kısa mesaj (SMS) gönderen müşteri, Kurtaran Hesap için başvurusunu gerçekleştirmiştir.

Denizbank başvuru sonucunu aynı yolla size cep telefonunuza 5 dakika içerisinde göndermektedir. Kurtaran Hesap başvurusunun olumlu olması durumunda müşteriye özel hesaplanan Kurtaran Hesap limiti yine kısa mesaj olarak müşteriye bildirilmektedir.

Bahse konu limiti uygun bulan müşteri, Deniz Bank şubelerinden herhangi birine nüfus cüzdanı ile birlikte başvurabilmektedir. Müşteriden bir de ikametgah belgesi yahut resmi faturalarından biri talep edilmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra müşteri Kurtaran Hesabı’nı kullanmaya başlayabilecektir.