Denizbank ve PTT Ortaklığında Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Denizbank, “Her Derde Deva Kredi” adıyla duyurduğu ihtiyaç kredisi kapsamında emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara masrafsız kredi olanağı sunuyor. Banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisinden “kredi tahsis ücreti” talep edilmiyor.

Denizbank ve PTT işbirliğinde emekli vatandaşlar için sunulan masrafsız kredi uyarınca azami 36 bin Türk Lirası’na kadar likidite olanağı tanınmaktadır. Her Derde Deva Kredi uyarınca finansman edinmek isteyen emekli vatandaşlar için, iki farklı faiz oranı tayin edilmiştir. Bin Türk Lirası ila 2 bin Türk Lirası aralığında kredi edinmek isteyen müşteriler için belirlenen aylık faiz oranı yüzde 1,75 noktasındadır.

2 bin ila 36 bin Türk Lirası aralığında finansman edinmek isteyen müşteriler için Her Derde Deva Kredi dahilinde tatbik edilecek faiz oranı aylık yüzde 1,59 olarak ön görülmüştür. Kredi kapsamında likidite edinmek isteyen emekli vatandaşların azami 79 yaşında olması gerekmektedir. Zira banka, kredi vadesi ile müşteri yaşının yıl olarak 80’i geçmemesini kredi koşulu olarak belirlemiştir.

Örnek Hesaplama!

Denizbank ve PTT işbirliğinde emekli müşterilere sunulan Her Derde Deva masrafsız kredi kapsamında azami vade 48 ay olarak belirlenmiştir. Müşterilerin yaşı uyarınca aldıkları krediyi 4 yıl vadeye kadar yayma olanakları bulunmaktadır.

Her Derde Deva kredi dahilinde 15 bin Türk Lirası finansman edinen bir emekli müşteri; kredisini 12 ay vadede bankaya geri ödemek istemesi durumunda aylık yüzde 1,59 faiz oranına tabi olacaktır. Bu durumda bankaya aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı takribi bin 500 Türk Lirası olacaktır.

Denizbank, kredi kampanyasının koşullarını değiştirme hakkını saklı tuttuğunu deklare ettiğinden, krediden faydalanmak isteyen müşterinin, kredi koşulları hakkında nihai bilgileri PTT işyerlerinden yahut Denizbank şubelerinden öğrenmesinde yarar vardır.