Halkbank Genel Müdürü Taşkesenlioğlu: “Kredi Faiz Oranları Daha Makul Seviyelere Gelecek”!

Dün itibariyle girdiğimiz yeni yılda bankalardan kredi kullanmayı düşünen vatandaşlar için sektörün en önemli isimlerinden birinden müjde niteliğinde açıklama geldi. Bankacılık sektörü ve ekonomi hakkında açıklamalarda bulunan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu; yeni yılda kredi faizlerinin daha da uygun seviyelere geleceğini belirtti.

Kamu bankaları arasında bulunan Halk Bankası, bankacılık sektörünün en önemli aktörleri arasında. Dolayısıyla Halk Bankası’nın Genel Müdürü’nün açıklamaları da gerek sektör açısından gerekse ekonomi açısından kritik öneme haiz. Halk Bankası’nın Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu kredi faizlerindeki geri çekilmenin 2017 yılı içerisinde de süreceğini vurguladı.

Halk Bankası Elini Taşın Altına Koymaktan Çekinmez!

2017 yılının milletçe ekonomik seferberlik havasında değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Genel Müdür Taşkesenlioğlu; bu dönemin birlik ve beraberlik içerisinde atlatılabileceğinin altını çizdi.

Halk Bankası olarak üzerlerine düşen her görevi toplum yararını gözeterek yerine getirdiklerini vurgulayan Taşkesenlioğlu; kamu yararı olan konularda karlılığı gözetmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını ve olamayacağını deklare etti. Halk Bankası olarak kendilerine ihtiyaç duyulan her dönemde ve her durumda ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini ve önümüzdeki dönemde de çekinmeyeceklerini ifade eden Genel Müdür Taşkesenlioğlu; başta Halkbank olmak üzere Türk Bankaları’nın hepsinin heyecan yaratan devasa projelere destek olmak için ve finansman sağlamak için adeta yarıştıklarının altını çizdi.

Piyasaların yeniden dengeye gelmesi ve büyüme rakamlarının yeniden gerekli düzeye çıkabilmesi için 2017 yılında kredi hacminde yüzde 15’lik genişleme olması gerektiğini belirten Genel Müdür Taşkesenlioğlu; bu büyümenin de gerçekleşeceğini ön gördüğünü vurguladı. Halk Bankası olarak esnafa ve KOBİ’ye kredi desteği sağlamaya devam edeceklerinin altını çizen Taşkesenlioğlu; üretim yapan kesimlere destek vermek için Halk Bankası’nın her daim hazır olduğunu belirtti.