Halkbank Taşıt Kredisi Kampanyası

Halk Bankası, son dönemde artan taşıt fiyatları ile otomobil almakta zorlanan müşterileri için taşıt kredisi kampanyası düzenledi. Banka tarafından düzenlenen Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyası uyarınca müşteriler bankadan likidite edinerek hem sıfır kilometre, hem de ikinci el araç alabilecekler.

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi için tayin edilen maksimum vade 48 aydır. Sıfır kilometre ve ikinci el araç alımı için müşteriler tarafından kullanılacak kredilerde vade farklılığı olmamakla birlikte; sıfır ve ikinci el araç alımı için kullanılan krediler için uygulanan faiz oranlarında ufak bir farklılık mevcuttur.

Aylık Yüzde 1,09 Düzeyinden Başlayan Faiz Oranları!

Halk Bankası Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyası dahilinde likidite edinerek yeni yılda sıfır kilometre araç sahibi olmak isteyen müşterilere uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,09 olarak tayin edilmiştir. Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyası dahilinde müşterilerden kredi tahsis ücreti olarak; kullanılan kredi tutarının binde beşi oranında ücret tahsil edilmektedir. 30 bin Türk Lirası kredi kullanımı durumunda banka tarafından kredi tahsis ücreti olarak 105 Türk Lirası ücret müşteriye yansıtılacaktır.

Yeşil Işık taşıt kredisinin olanaklarından faydalanarak likidite edinmek ve 2. el araç sahibi olmak isteyen müşteriler; aylık yüzde 1,10 oranında faize tabi olacaklardır. Bununla birlikte sıfır kilometre araç için kullanılabilecek kredi şartlarında başka bir değişiklik yoktur. Kredi tahsis ücreti ve kredi vadesi aynı düzeydedir. Halk Bankası Yeşil Işık taşıt kredisi kampanyası kapsamında finansman edinerek alınan araçlara kredi vadesi ve müşterinin borcu bitene kadar rehin işlemi banka tarafından uygulanmaktadır. Kredi vadesi sonunda müşteri taşıtının üzerindeki rehni kaldırabilmektedir. Rehin işlemi için gereken ücret müşteriden tahsil edilmektedir.