Halkbank’tan Esnaf ve Sanatkarlara Destek Kredisi

Halk Bankası bireysel kredi ürünleri ile müşterilerine finansman sağladığı gibi esnaf kredileri ile de ticari müşterilerine likidite sağlamaktadır. Halk Bankası „Esnaf ve Sanatkarlara Destek Kredileri“ ile yüzde 0’dan başlayan faiz oranları ile finansman sağlamaktadır. Yüzde 0 faiz oranlı kredi ürünleri ile 150 bin Türk Lirası’na kadar kredi kullanılabilmektedir.

Esnafa özel kredi ürünü ile işletme sermayesi harcamaları için nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi destek paketi kapsamında sağlanan ESKKK (Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kredi Kooperatifleri) kefaleti ile, yahut kefalet istemeden doğrudan kullandırım yolu ile finansman sağlanabilmektedir. Hazine faiz destekli kredilerin dışında „Halk Esnaf Destek Paketi“ dahilinde kredi kullanabilmektedir.

Cazip Faiz Oranları

Halk Bankası ESKKK kefaleti ile kredi ürünü dahilinde yüzde 4’ten başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Azami 60 ay vade ile kullanılan kredi kapsamında banka aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme planı ile müşteriye ödeme kolaylığı sunmaktadır. Halk Bankası kredi uyarınca 75 bin, 100 bin ve 150 bin Türk Lirası’na kadar finansman sağlayabilmektedir.

ESKKK kefaleti olmaksızın kullanılan kredilerde banka yine 60 aya kadar vadelendirme imkanı ve ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Bahse konu kredi ürünü kapsamında kredi kullanmak isteyen müşterilerin gelir- gider tablosuna göre 100 bin, 125 bin ve 150 bin Türk Lirası’na kadar likidite sağlamaktadır. Halk Bankası esnafa özel kredi dahilinde bulunan sıfır faiz oranlı krediden faydalanmak isteyen müşterilerin kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında hizmet vermeleri gerekmektedir. Bunların yanı sıra Halk Esnaf Destek Paketi dahilinde de 36 aya kadar vade imkanı ve müşteri özelinde ödeme planları ile kolaylık sunulmaktadır.

Kredi kapsamında azami 150 bin Türk Lirası likidite sağlanabilmektedir. Halk Bankası esnaf ve sanatkarlara özel destek kredileri dahilinde finansman sağlamak, faiz oranları ve kredi koşullarını detaylı öğrenmek isteyen müşteriler Halkbank şubelerinden bilgi alabilirler.

Halkbank Faizsiz Kredi

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9’uncu maddesinde belirtilen, geleneksel, kültürel, sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında (el dokuma işleri, bakır işletmeciliği, çini ve çömlek yapımı, sedef kakma ve ahşap oyma işleri, kaşıkçılık, bastonculuk, semercilik, yazmacılık, yorgancılık, keçecilik, lüle ve oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzerlik gösterdikleri Maliye Bakanlığı’nca kabul edilen) faaliyet gösteren ve “Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi” sahibi esnaf ve sanatkarlar % 100 faiz indirim imkanı ile kredi kullanabilmektedir.

 

Bu krediden KOSGEB’den hibe desteği alanlar faydalanamayacaktır.