ING Bank Taşıt Kredisi İle Hem Sıfır Hem İkinci El Araçlara Cazip Oranla Finansman Fırsatı!

ING Bank, taşıt almak isteyen lakin bunun için gerekli nakde sahip olmayan vatandaşlar için taşıt kredisi ürünü sunmaktadır. Banka tarafından sunulan taşıt kredisi kapsamında hem sıfır kilometre araçlar için hem de ikinci el araçlar için likidite olanağı tanınmaktadır.

ING Bank taşıt kredisi uyarınca sıfır kilometre araçlar ve 8 yaşına kadar olan araçlar için finansman olanağı sunulurken, krediye konu taşıtın üzerine rehin tesis edilmektedir. Müşterinin kullandığı kredinin vadesi dolduğunda ve müşteri bahse konu kredi borcunu bankaya ödediğinde taşıt üzerindeki rehni kaldırabilmektedir. ING Bank teminat olarak sadece taşıt rehnini kabul etmekte ve müşterisinden başkaca bir kefil talebinde bulunmamaktadır.

Azami Vade 48 Ay Olarak Tayin Edilmiştir!

ING Bank taşıt kredisi uyarınca finansman edinerek taşıt sahibi olmak isteyen müşteri, borcunu 3 ila 48 ay aralığında bankaya ödeme olanağına sahiptir. Müşterinin kullandığı taşıt kredisine konu araç ister sıfır kilometre olsun isterse ikinci el; banka tarafından uygulanan faiz oranı farklılık arz etmemektedir. Bununla birlikte müşterinin kullandığı krediyi geri ödemek için tercih ettiği vade dilimine göre faiz oranlarında artış yaşanmaktadır.

ING Bank taşıt kredisi kapsamında başlangıç faiz oranı olarak aylık yüzde 1,04 düzeyi tayin edilmiştir. Bu oran 6 ay vadeye kadar kredi kullanımlarında geçerlidir. 6 ay üzeri vade belirleyerek taşıt kredisi edinmek isteyen müşteriler için uygulanacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,44 seviyesine çıkmaktadır. Aylık yüzde 1,44 faiz oranı 48 ay vadeye kadar sabittir.

ING Bank, krediye konu araç için kasko yaptırılmasını şart koşmaktadır. Banka, KASKO prim ücretini müşteriden tahsil etmektedir. Ayrıca kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti de müşteriden bir defaya mahsus olmak üzere tek seferde tahsil edilmektedir.