Taşıt Kredisi Çekerken Yanınızda Bulundurmanız Gereken Evraklar!

Taşıt kredisi çekerken bankalar sizden belirli evrak ve bilgiler istemektedirler. Bu da sizinle yapacakları sözleşmeyi şekillendirecek ve alacağınız ürünü nasıl ödemeniz gerektiğini kesinleştirecek prosedürlerdir.

Birçok banka bazen aynı belgeleri talep etmez. Çoğu banka sizden sadece üzerinde vatandaşlık numaranızın yazdığı kimliğinizi isterken, diğer başka bankalar ise adresinizi belli edecek bir su faturası veya elektrik faturası da talep etmektedirler.

Ancak taşıt kredisi alacağınız banka, araç alımı yaptığınız firma ile bağlantılı ise sizden fazla belge talep etmezler. Sadece kimliğinizi vermeniz yeterli olur. Aynı zamanda taşıt kredisi için bir ön ödeme olarak bir miktar peşinat olması yeterli olur. Taşıt kredisi çekerken gereken evrakları banka görevlisi sizden talep eder. Genelde bu evraklar nüfus cüzdanı, su-elektrik-doğalgaz-telefon faturası veya ikametgah adresi olan fatura türü belgeler talep ederler. Bu belgeleri kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Önemli olan taşıt kredisi kullanırken daha önceden almış olduğunuz bir kredinizin notu düşük olmamasıdır. Çünkü taşıt kredisi veya başka kredi kullanımı esnasında birçok insanın başına düşük kredi notu sıkıntısı gelir. Bu yüzden peşinatınız sağlam olursa belki bu aşamayı da kolaylıkla atlatabilirsiniz. Taşıt kredisi alırken çoğu banka sadece kimliğinizle de işlem yapabilmektedirler. Bu yüzden taşıt kredisi alacağınız zaman düşük faiz ve uygun seçenekler sunan bankaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Taşıt kredisi alacağınız bankanın taşıt kredi başvurusu formu ve nüfus cüzdanı yada sürüce belgesi, pasaport gibi belgelerinizi vermeniz yeterli olacaktır.