ING Bank’tan Kredi Notuna Göre İhtiyaç Kredisi

Konut, taşıt, eğitim, sağlık gibi harcamalarınıza yönelik kredi ürünleri sunan ING Bank, şimdi de kredi notuna göre finansman imkanı sağlamaktadır. Daha öncesinde kredi yahut kredi kartı borcunu ödemekte aksaklık yaşayan müşterilerin kredi notu düşmekte ve likidite sağlamak istedikleri durumda bankalar kredi başvurularını reddetmekteydi.

Birçok bankadan eli boş dönen müşteri ING Bank’ın kredi notuna göre ihtiyaç kredisi ürününden faydalanarak finansman sağlayabilmektedir. Söz konusu ihtiyaç kredisi kapsamında uygulanan faiz oranları aylık yüzde 1,09’dan başlamaktadır.

Banka tüketici kredisi dahilinde Findeks kredi notu 1850 ve üzeri olan müşterilere aylık yüzde 1,09 faiz oranı ile; kredi skoru 1800- 1849 arasında olan müşterilere aylık yüzde 1,14 faiz oranı ile kredi kullandırmaktadır. Kredi notu 1750 ile 1799 arasında olan müşteriler aylık yüzde 1,19 faiz oranından kredi kullanabilirken, skoru 1700- 1749 arasında olan müşteriler aylık yüzde 1,24 faiz oranı ile finansman sağlayabilmektedirler. 1600 ile 1699 arasında Findeks Kredi notuna sahip olan müşteriler ise aylık yüzde 1,29 faiz oranından yararlanabilecektir.

ING Bank Kredi Şartları

Kredi notu düşük olana da finansman sağlayan ING Bank, söz konusu ihtiyaç kredisinde kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Kredi notuna göre ihtiyaç kredisi ürünü dahilinde müşteri 5.001 ile 50 bin Türk Lirası arasında finansman sağlayabilmekte ve 3- 48 ay arası vadelendirme yapabilmektedir.

 

Kredi başvurusunda bulunmak için aranan temel şart müşterinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. ING Bank’ın koşullarını sağlayan müşterilerin kredi başvurusu olumlu sonuçlanabilecektir. Bu koşullar arasında; müşterinin istihbaratının olumlu olması, haciz kaydı bulunmaması, daha önce kullandığı kredileri zamanında ödemiş olması gibi şartlar bulunmaktadır.

Kredi başvurusu esnasında müşterinin geçerli bir kimlik belgesi sunması gerekmektedir. ING Bank’ın kredi notuna göre ihtiyaç kredisine başvurmak ve ürün ile ilgili diğer koşulları öğrenmek üzere ING Bank şubelerine başvurabilirsiniz.

Daha Düşük Kredi Notu olanlar ING BANK‘ a Başvurabilirler.

Eğer Kredi Notunuz Uygun Değilse HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı Haberimizi de inceleyebilirsiniz.