Kefilsiz Konut Kredisi Anadolu Bank’ta!

Ev almak isteyenlerin, bunun için gerekli nakdi bulunmadığı durumlarda ilk başvurdukları yöntem konut kredileri. Bankalar konut kredisi başvurusu sırasında ise müşteriden pek çok koşulu yerine getirmesi bekleniyor. Anadolu Bank bu koşullardan birini azaltarak kefilsiz konut kredisi imkanı tanıyor.

Anadolu Bank’ın konut almak isteyen vatandaşla için sunduğu konut kredisinde 18 yaşını doldurmuş bütün müşterilere kredi başvurusu olanağı sunuluyor. Anadolu Bank, konut kredilerinde maksimum vadeyi 120 ay olarak tayin etmiştir. Kredi dahilinde ekspertiz raporunun yüzde 75’ine kadar finansman edinmek mümkünken, kefilsiz konut kredisi kullanmak için alınacak evin ekspertiz bedelinin yüzde 50’sine kadar kredi başvurusu yapılabilmekte ve bu miktar onaylanabilmektedir.

Kefilsiz Konut Kredisi Hesaplaması!

Anadolu Bank’ın konut kredisi ürününden faydalanmak isteyen müşteriler için örnek bir hesaplama ile yardımcı olmak mümkün. Öncelikle konut kredisi faiz oranlarına bakmak gerekirse; banka 3 ila 24 ay aralığında müşterilerine aylık yüzde 0,93 faiz oranı uygulamaktadır. 24 ila 120 ay aralığındaki vadeler için ise banka tarafından uygulanan faiz oranı aylık yüzde 0,95 olarak tayin edilmiştir

100 bin Türk Lirası ekspertiz değerine sahip bir evi satın almak isteyen müşteri, kefilsiz olarak Anadolu Bank konut kredisi kapsamından yararlanmak istiyorsa edinebileceği meblağ maksimum 50 bin Türk Lirası ile sınırlıdır. 50 bin Türk Lirası finansmanı 120 ay vadeli olarak bankaya geri ödemek isteyen müşterinin, aylık taksit tutarları 700 lira 12 kuruş olacaktır. Kredi vadesi sonunda müşterinin bankaya ödemesi gereken toplam miktar ise 84 bin 15 Türk Lirası seviyesini bulacaktır.

Anadolu Bank konut kredisi kapsamında müşterinin DASK ve konut sigortası poliçe primlerini ödemesi gerektiğini bilmesi önem arz etmektedir. Bununla birlikte ekspertiz ücreti de bir defaya mahsus olmak üzere müşteriden tahsil edilmektedir. Diğer krediler için krediler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.