Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Üniversiteyi kazanan gençler yeni bir başlangıcın temellerinin atıldığı bir sürece başlarlar. Ancak üniversiteyi kazanmak kadar, üniversite hayatı süresinde geçinmek ve ihtiyaçların karşılanması da önemlidir.

Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçları, özellikle şehir dışında yaşayan üniversite öğrencileri için kimi zaman mali olarak zorlu bir dönemi içerebilir. Bu mali süreci atlatmakta sıkıntı yaşayan öğrenciler, her birey gibi bankaların ne gibi fırsatlar sunduğunu merak edecektir. Özellikle öğrencilere kredi veren bankalar var mı? gibi sorular kafalarda dolaşacaktır.

Esasında düzenli bir gelire sahip olmadıkları için bankalar öğrenciye kredi vermekte pek ılımlı yaklaşmamaktadırlar. Sadece aileden gelen paranın getirisiyle bankalar geri ödemenin yapılacağından emin olmadıkları için bankadan öğrencilere kredi alınması sizleri biraz zorlayabilir.

Çalışan öğrenciler içinse aynı şeyi söylemek pek doğru değildir. Bankalar çalışan öğrencilere kredi vermekte pek sıkıntı yaratmamaktadır. Çalışan öğrenciler, maaşlarının verdiği güvenceyle birçok bankadan kredi çekebilir. Tabii beklentiler çok yüksek tutulmamalıdır. Bankaların vereceği krediler büyük ihtimalle düşük tutarlı krediler olacaktır. Bazı bankalar sizlere bu konuda evrak talebi konusunda da zorlamıyorlar.

Bankalardan daha rahat bir şekilde kredi çekebilmenin yolları da bulunabilmektedir. Her birey gibi sizin de kendi üzerinize kayıtlı araba veya ev rehniyle de kredi imkanı sağlanmaktadır. Öğrencilerin gayrimenkul veya araca sahip olmaları çok fazla söz konusu olmasa da bu durumu da belirtmek faydalı olacaktır.

Öğrencilere kredi veren bankaların listesi oluşturulacak olursa bu bankalar; Odeabank, Denizbank, ING Bank, Finansbank, HSBC, Garanti Bankası’dır.

Bazı bankalar eğitim kredisi adı altında okul masrafları için kredi fırsatları da verebiliyor. Veli desteğiyle ve güvencesiyle öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız halinde bu kredilerden yararlanabilirsiniz.