Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı

Katılım Bankacılığı sektörünün ülkemizdeki en önemli paydaşlarından olan Türkiye Finans Katılım Bankası, müşterilerine katılım bankacılığı kıstaslarını dikkate alarak ihtiyaçlarını giderebilmeleri için ihtiyaç finansmanı olanağı sunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunulan ihtiyaç finansmanı kapsamında müşterilere 48 aya kadar vade imkanı tanınmakta ve kredi borçlarının uygun taksitlerle geri ödenmesine fırsat oluşturulmaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası’nın genel ihtiyaç finansmanı ürününden faydalanarak likidite edinmek isteyen müşteriler için kar oranı tercih edilen vade dilimine göre farklılık arz etmektedir. 24 aya kadar ihtiyaç finansmanından faydalanan müşteriler için kar oranı aylık yüzde 1,39 seviyesindedir. 25 ila 48 ay arası vadeler için kar oranı ise aylık yüzde 1,45 seviyesindedir.

İhtiyaç Finansmanı Örnek Hesaplamaları!

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan ihtiyaç finansmanı edinerek nakit ihtiyacını gidermek isteyen müşteriler için örnek bir hesaplamaya yer vermekte yarar var. Türkiye Finans’tan 10 bin Türk Lirası ihtiyaç finansmanı elde ederek borcunu bankaya 48 ay vadede geri ödemek isteyen bir müşterinin bankaya aylık yapması gereken ödeme tutarları 309 Türk Lirası olacaktır.

Finansman tahsis ücreti olarak müşterilerinden finansman meblağının binde beşi oranında ücret tahsil eden banka, bu ücrete bir de yasal vergileri dahil etmektedir. Dolayısıyla 10 bin Türk Lirası likidite için finansman tahsis ücreti meblağı 52,5 Türk Lirası olarak yansıyacaktır.

48 ay sonunda bankaya ödenecek toplam ücret 14 bin 832,48 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin vadeyi 24 ay sınırına kadar bir dilimde belirlemesi durumundaysa aylık faiz oranları 1,39 noktasına inmektedir. Bu dilim tercih edildiğinde müşterinin karşılaşacağı faiz yükü bir miktar azalmakla birlikte, borcunu daha kısa vadede ödemesi gerekeceğinden taksit tutarlarında artış yaşanacaktır.