Ziraat Bankası’ndan 120 Ay Vadeli Bireysel İşyeri Kredisi

Ziraat Bankası’ndan kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası Bireysel İşyeri Kredisi kapsamında finansman edinebilecek vatandaşlar kendi işyerini kurma olanağına sahip olabilecekler.

Minimum Vade 60 Ay, Maksimum Vade 120 Ay!

Ziraat Bankası Bireysel İşyeri kredisi kapsamında minimum vadeyi 60 ay olarak tayin etmiştir. Bireysel İşyeri Kredisi dahilinde aylık yüzde 1,09 faiz oranından finansman sağlanabilecektir. 60 ay vadeli 100 bin Türk Lirası kredi kullanımında aylık taksit tutarı takribi 2 bin 300 Türk Lirası düzeyinde olacaktır.

Ziraat Bankası tarafından İşyeri kredisi kapsamında azami vade olarak 120 ay belirlenmiştir. Kredi uyarınca 120 ay vadeli olarak likidite edinmek isteyen müşteriler için tatbik edilen faiz oranı aylık yüzde 1,16 seviyesinde tayin edilmiştir.

Kredi dahilinde 100 bin Türk Lirası krediyi 120 ay vade ile kullanmak isteyen müşterinin ödeyeceği taksit miktarı bin 600 Türk Lirası seviyesinde olacaktır. Ziraat Bankası Bireysel İşyeri kredisi dahilinde banka tarafından müşterilerden kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) kullanılan finansman meblağının binde 5’i oranındadır. Bu meblağ 100 bin Türk Lirası kredi kullanımında müşterilerden 500 Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası tarafından müşterilere sunulan Bireysel İşyeri Kredisi dahilinde işyeri açmak için alınmak istenen gayrimenkulün değerinin maksimum yüzde 75’ine kadar kredi edinilebilmektedir. Alınmak istenilen gayrimenkulün değerinin yüzde 25’i müşteride nakden bulunmak durumundadır. Ziraat Bankası kredi vadesi boyunca müşterinin satın aldığı gayrimenkule ipotek koymaktadır. İpotek işlemi için gereken bedel müşterilerden tahsil edilmektedir. Ziraat Bankası gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ayrıca kefil getirmesini de talep edebilmektedir. Banka kredi şartlarını değiştirme hakkına haizdir.

Eğer Kredi Notunuz Kredi Çekmek İçin Uygun Değilse HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı Haberimizi de inceleyebilirsiniz.