Akbank’tan Öğrencilere Özel Mevduat Hesabı

Gerek kampanyaları, gerekse avantajları ile Türkiye’nin önemli bankalarından bir tanesi olan Akbank, öğrenciler için özel hazırladığı “Öğrenci Vadesiz Mevduat Hesabı” ile birlikte gurbette üniversite öğrenimi görecek ve öğrenimine devam eden öğrenciler için hesap işletim ücreti ve havale masrafını kaldırdı.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan Akbank, öğrencilerin eğitim dönemlerinde yanında olduğunu gösteriyor. Öğrenciliği devam eden bireylere özel düzenlenen “Öğrenci Vadesiz Mevduat Hesabı” ile birlikte öğrencilere harçlık gönderirken masraf ödeme derdini kaldırıyor.

2016 yılı içerisinde bir çok ödül alan Akbank, müşterilerinin kolay kullanımı için geliştirdiği mobil uygulama ile dünya çapında hatrı sayılır ödülleri arşivine eklemişti. Müşterilerinin kullanım kolaylığını önemseyen banka, öğrenci hesabında da öğrencileri düşünerek farklı banka ATM’lerinden çekim yapılmasında herhangi bir masraf talep etmiyor. Öğrencilerin er ay iki defa farklı bankaların ATM’lerini kullanmalarına olanak sağlayan Akbank, bu para çekim işlemlerinden herhangi bir işlem ücreti talep etmeyerek öğrencilerin yüzünü güldürüyor.

İster annesi babası, ister arkadaşı akrabası; öğrenci hesabına gönderilen herhangi bir havalede masraf kesintisi yapmayan Akbank, öğrencilerin kendi aralarında yardımlaşmalarına ve ailelerine para göndermelerinde gerçekleştirecekleri havale ücreti için de herhangi bir ücret talep etmiyor.

18 ila 26 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerinin faydalanabileceği Akbank Öğrenci Vadesiz Mevduat Hesabı’na başvurmak için üniversite kimliği, ehliyet ya da nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi ya da yurt görevlisinden bir yazı ile tüm Akbank şubelerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde “ÖSYM Üniversite Sınavını Kazandı” belgesi ile birlikte başvuru yapılmasına olanak sağlayan Akbank, öğrencilerin kullanım kolaylığı için her detayı düşünmüş durumda.

Öğrencilik dönemi içerisinde kendini geliştirmek ya da tatil yapmak için yurtdışına çıkan öğrenciler için de ayrıcalıklar tanıyan Akbank, exi26 ile birlikte, yurt dışındaki ATM’lerden yapılacak nakit çekimlerinden de hiçbir masraf, komisyon ya da kesim ücreti olmadan yapılmasına olanak sağlıyor. Akbank Direkt İnternet üzerinden yapacağınız “exi26 tarife” tanımlaması ile birlikte, öğrencilik döneminiz boyunca dilediğinizce gezebilirsiniz!