Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

İnsanlar kazandıkları paraların bir kısmını bankada biriktirerek ve vadeli mevduat hesaplarını kullanarak gün geçtikçe attırmayın ve faiz oranlarından etkilenmeden İhtiyacınıza göre yedi gün ila 400 gün arası Vade belirleme imkanlarından yararlanmaktadırlar.

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli mevduat hesabı sayesinde para kazanmak istiyorsanız o belirlenen vade sonuna kadar para çekmeden paranın hesapta kalması gerekmektedir. Aksi uygulamalarda yani vade süresinden önce hesaptan para çekmemiz halinde hesabın vadesi bozulmuş kabul edilir. Buda hesabın faiz kazandırmayacağı anlamına gelir. Akbank vadeli mevduat hesabı açmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Banka şubelerine gidip gerekli işlemler yapılabilir, internet bankacılığı uygulaması kullanılarak hem TL bazında hem de döviz bazında vadeli mevduat hesabı açılabilir, aynı zamanda ara ödemeli mevduat hesabı için de başvuru yapılabilmektedir.

Vadeli TL Mevduat Hesabı müşterilerin ihtiyacına göre şekillenen, gün sayısı yedi ila 400 arası olan, kişiler aksini belirtilmedikçe vade sonunda güncel faiz oranları ve vade oranları kendiliğinden yenilenecektir. Akbank vadeli mevduat hesabı işleyen faizi vadesiz hesaba aktarma ve dilediğiniz gibi kullanma şansı sunar. Yatırdınız para Sabit bir getiri sağlayacağı için faiz oranının azalması gibi olumsuz durumlardan etkilenmeyecektir.

Dilerseniz 30 gün dilerseniz 90 gün, 6 ay ya da 12 ay vade sunan hesapların yanında gün sayısını arttırabileceğiniz vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Akbank vadeli mevduat hesabı Açabilmeniz için alt sınıf olarak belirlenen limit yalnızca 1000 Türk Lirasıdır. Hesap içerisinde gerçekleşen hareketleri Akbank internet şubenizden de kolaylıkla takip edebilirsiniz.