Mevduatı Olana Kuveyt Türk Katılım Bankası Güncel Kâr Payı Oranları Burada!

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerine hemen her alanda hizmet vermeye devam ediyor. Gerek likidite ihtiyacı olan müşterilere finansman ürünlerinde, gerekse mevduatı olan müşterilere katılım hesaplarında cazip fırsatlar sunulmaktadır. Banka güncel kâr payı oranlarını resmi internet sitesinden deklare etmiştir.

Vade Uzadıkça Kâr Payı da Artıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası uyguladığı brüt ve net oranları müşterisinin anlayacağı şekilde açıklamıştır. Türk Lirası cinsinden mevduat sahibi bir müşteri; parasını 1 aylık vade ile Kuveyt Türk Katılım Bankası’na yatırması durumunda brüt yüzde 7,82 oranında, net ise yüzde 6,65 oranında kar payı edinebilecektir.

Müşterilerin daha uzun vadelerde edinimleri de artmaktadır. 3 aylık süre dahilinde mevduatını bankada değerlendirmek isteyen müşteriler için uygulanacak brüt oran yüzde 8,03 olurken, net oran ise yüzde 6,82 noktasındadır.

6 ay vadeli Türk Lirası mevduat Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda değerlendirilmek istendiğinde brüt yüzde 8,35 oranında, net yüzde 7,10 oranında kar payı alınabilecektir. Banka, müşterinin kendisine getirdiği mevduatı 1 yıl çekmeme garantisi vermesi durumunda brüt yüzde 8,46   oranında, net ise yüzde 7,44 oranında kar payı tatbik etmektedir.    

Son olarak 1 yıldan uzun vadelerde bankanın verdiği kar payı oranı da hesap özelinde zirveye ulaşmaktadır. Bir yılı aşkın vadeler için uygulanan kar payı oranı brüt yüzde 8,67  olurken, net yüzde 7,80 seviyesinde olmaktadır.

Banka 1 aylık vade diliminden kasıtla 31 günü, 3 aylık vade diliminden kasıtla 91 günü kastettiğini özellikle vurgulamıştır. Ayrıca bahse konu Kuveyt Türk kar oranları güncel (04.01.2017) oranlar olup, banka tarafından gerek görüldükçe piyasa şartlarına uygun olarak değiştirilmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası kar oranlarını değiştirme yetkisinin tek taraflı olarak kendisinde olduğunu deklare ettiğinden, mevduat sahibi müşterilerin yatırım hamlesi yapmadan önce güncel oranları sormasında yarar vardır.

Aşağıda 100.000TL tutarındaki birikimin 12 aylık yani 1 senelik zaman dilimi içerisinde Kuveyt Türk Kar Payı hesaplama tablosunu görebilirsiniz. Bu tablo 04.01.2017 tarihinde oluşturulmuştur.

  • Hesap Adı: GUMUS
  • Brüt Oran / Yıllık: %8.46
  • Net Oran / Yıllık: %7.44
  • Hesaba Dağıtılan Brüt Kar: 8,433.82 TL
  • Hesaba Dağıtılan Net Kar: 7,421.76 TL

Aylık Katılma Hesabı vade gün sayısı, başlangıç ve bitiş tarihlerine göre hesaplandığı için değişiklik gösterebilmektedir.