Şekerbank Vadeli Mevduat Oranları

Şekerbank mevduat sahibi müşterilerinin paralarını riske girmeden değerlendirebilecekleri vadeli hesap hizmeti vermektedir. Banka, nakit sahibi müşterilerinin tercih ettiği vade dilimine göre değişken oranlarda faiz oranı önermektedir.

Maksimum Oran Yüzde 4,5!

Şekerbank vadeli hesap dahilinde mevduatını değerlendirmek isteyen müşteriler; 1 – 6 gün arası vadelerde nakdini bankaya getirmeleri durumunda yüzde 3,25 faiz oranı alabilecekken, 7 – 13 gün aralığında vade dilimi için yüzde 3,5 oranında faiz edinebileceklerdir.

Şekerbank’a 14 – 20 gün aralığında mevduatlarını vadeli olarak yatırmak isteyen müşteriler yüzde 4 oranında getiri edinebileceklerdir. 21 – 31 gün vade diliminde mevduatını Şekerbank’ta değerlendirmek isteyen müşteriler için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 4,25 seviyesindedir.

Banka 32 günden 1 yıla kadar bütün vadeli mevduat yatırımları için aynı faiz oranını belirlemiştir. Bahse konu vade aralığı için banka tarafından ön görülen faiz oranları yüzde 4,5 oranında sabittir. Ayrıca Şekerbank; çok uzun vadelerde mevduatını kendisinde değerlendirmek isteyen müşterileri için de seçenekler sunmaktadır. 1 yıldan beş yıla kadar vade tercihi ile mevduatını Şekerbank’a yatırmak isteyen müşteriler için de uygulanacak olan faiz oranı yüzde 4,5 oranında tayin edilmiştir.

Bankaca tayin edilen faiz oranlarının diğer bankalarca verilen faiz oranlarına nispeten bir miktar düşük olarak görünmesinin sebebi, Şekerbank’ın internet bankacılığı ve telefon bankacılığı kullanan müşterilerine daha yüksek faizler sunmasıdır. Şekerbank mevduatını bankaya yatırdıktan sonra; işlemlerini telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirmek isteyen, yahut internet bankacılığı üzerinden vadeli hesabını kendisi tanımlamak isteyen müşterileri için çok daha cazip faiz oranları da sunmaktadır.

Şekerbank duyurduğu faiz oranlarını piyasa koşullarına göre güncellemekte olup,  bahse konu faiz oranları bugüne (12.12.2016) özel faiz oranlarıdır.