Anadolu Bank Dolar Mevduat Hesabı Güncel Faiz Oranları!

Anadolu Bank, Amerikan Doları cinsinden mevduat sahibi müşterileri için vadeli hesap ayrıcalığı sunuyor. Dolar bazında mevduatı olan müşteriler bu mevduatlarını Anadolu Bank’a getirerek değişken vadelerde farklı faiz oranları ile getiri elde edebilmektedirler.

En Yüksek Oran Yüzde 1,75!

Anadolu Bank 100 bin Amerikan Doları’na kadar mevduatı olan müşterilerine 31 gün vadeye kadar faiz oranı önermemektedir. 100 bin Amerikan Doları üzerinde bütün vadelerde ve bütün tutarlarda banka tarafından tatbik edilen oran yüzde 0,25 (binde 2,5) düzeyindedir.

Anadolu Bank 5 bin dolara kadar yatırımı olan müşterilerine 32 gün ve üzerindeki bütün vadeler için yüzde 0,75 (binde 7,5) dolayında faiz oranı vermektedir. 5 bin dolar ile 20 bin dolar arasındaki mevduatlar için banka tarafından uygulanan faiz oranı yüzde 1’dir. 32 gün üzeri bütün vadeler için yüzde 1’lik faiz oranı sabittir.

Banka 20 bin Amerikan Doları ile 100 bin Amerikan Doları arasında, 32 gün ve üzeri bütün vadeler için müşterilerine yüzde 1,25 düzeyinde faiz tatbik etmektedir. 100 bin Amerikan Doları ve üzerinde Anadolu Bank tarafından uygulanan faiz oranı yüzde 1,75 seviyesindedir. 32 gün üzeri bütün vadeler için yüzde 1,75 dolayındaki faiz oranı sabittir. 32 güne kadar olan vadeler için uygulanan faiz oranı ise yüzde 0,25’tir.

Anadolu Bank tarafından piyasa şartlarına göre düzenlenen faiz oranları, zaman zaman değiştirilebilmektedir. Yukarda bahsedilen faiz oranları bugün itibariyle (16.12.2016) geçerlidir. Anadolu Bank faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tuttuğunu deklare ettiğinden; bankaya mevduatını götürmek isteyen müşteriler, önceden güncel faiz oranlarını öğrenmelidirler.