Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan Karlı Altın Hesabı

Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerine karlı altın hesabı hizmeti sunuyor. „Karlı Altın Hesabı“ ile altınlarınız hem değer kazanıyor, hem de altınlarınızın çalınma ve kaybolma riski ortadan kalkıyor. Albaraka Türk Katılım Bankası altın hesabı ile müşterilerine avantajlı kar paylaşım oranları sunmaktadır.

Altınlarını karlı altın hesabına yatıran müşterilere uygulanan kar paylaşım oranları vade süresine göre farklılık göstermektedir. Altınlarını 1 ay vade ile yatıran müşterilere yüzde 20 kar paylaşım oranı yansıtılmaktadır.

3 Yıla Kadar Vadeli Yatırım İmkanı!

3 ile 12 ay vade ile altınlarını karlı altın hesabına yatıran müşterilere yüzde 30 kar paylaşım oranı uygulanırken 1- 3 yıl arası vadede altın hesabına yatıran müşterilere ise yüzde 50 kar paylaşım oranı yansıtılmaktadır. Örneğin banka, 13 ay vade ile altınını karlı altın hesabına yatıran müşteriyle elde edilen karın yüzde 50’sini paylaşmaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası karlı altın hesabı dahilinde müşteriye hesap işletim ücreti yansıtmamaktadır. Karlı altın hesabını kullanmak isteyen müşteriler 1 ay vade ile 100 gram altın; 1 ay üzeri bir vadede ise 50 gram altın alarak altın hesabını kullanmaya başlayabilirler. Altın hesap müşterinin tercihine göre 1, 3, 6 ve 12 aylık vadelerle açtırılabilmektedir. Esnek vadeli altın hesabı açtırmak isteyen müşteriler ise 32 gün ile 1095 gün arasındaki vadeler ile hesap açtırabilmektedirler. Karlı altın hesabının özelliklerinden biri de hesaptaki altın müşteri talebine göre fiziki olarak teslim edilebilmektedir. Müşteri altın hesabındaki 5 kg ve üzeri miktarlardaki altını, 1 kg ve katları olacak şekilde teslim alabilmektedir.

Karlı altın hesabı, sahip olunan özel cari hesap yahut altın depo hesabı kullanılarak açılabilmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın karlı altın hesabı uygulaması dahilinde açtırılan hesapta bulunan 100 bin Türk Lirası’na kadar olan meblağ TMSF tarafından sigorta edilmiştir.