CEPTETEB Vadeli Hesap’tan Yüksek Faiz!

Türk Ekonomi Bankası (TEB), mevduat sahibi müşterilere yüksek faiz oranı ile yüksek getiri fırsatı sunuyor. Türk Ekonomi Bankası sunduğu vadeli hesap uyarınca müşterilerinin tercih ettiği vade dilimine göre avantajlı faiz oranları sunuyor.

Faiz Oranı Yüzde 10,5!

Türk Ekonomi Bankası CEPTETEB Vadeli Hesap ile müşterilerine yüzde 10,5 düzeyinde faiz oranı olanağı tanıyor. 32 günden 181 güne kadar vade ile mevduatını TEB’e yatıran müşteriler, yüzde 10,5 düzeyinde faiz almaktadırlar. Bahse konu faiz oranı maksimum 1 milyon Türk Lirası mevduatı olan müşteriler için geçerlidir. 1 milyon Türk Lirası’nı aşan meblağda mevduatlar için uygulanacak olan faiz oranı bir miktar azalma göstermektedir.

Yüzde 10,5 faiz oranından faydalanmak için müşterinin parası minimum 32 gün vade ile hesapta durmalıdır. Mevduatın meblağında ise söz konusu oranı alabilmek için bir üst limit olmakla birlikte, alt limit yoktur. Yani müşteri isterse bin Türk Lirası mevduatına da aynı faiz oranını alabilmektedir.

1 milyon Türk Lirası ile 2 milyon Türk Lirası arasında sahip olduğu mevduatı CEPTETEB Vadeli Hesap’ta değerlendirmek isteyen müşteri; yine 32 günden 181 güne kadar yüzde 9,5 oranında faiz oranına tabi olacaktır.

Bahse konu faiz oranları belirtilen vade dilimleri ve sözü edilen mevduat aralıkları için geçerlidir. 181 günün üzerindeki vadelerde ve 2 milyon Türk Lirası’nın üzerindeki meblağlarda banka tarafından uygulanacak faiz oranı açıklanmamıştır.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), CEPTETEB Vadeli Hesap kapsamında müşterilerine sunduğu faiz oranlarını değiştirme hakkına sahip olduğunu belirtmiştir. Bu nedenle mevduatını TEB’e götürerek yüksek faiz edinmek isteyen müşterilerin önceden güncel oranları öğrenmesinde fayda vardır. Banka tarafından hesap açımında herhangi bir belge talep edilmemektedir, müşterinin kimliği ile birlikte Türk Ekonomi Bankası şubelerine başvurması yeterli olmaktadır.