Garanti Bankası’ndan Vadeli Altın Hesabı!

Birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyen ve bu birikimlerinin güvence altında bulunmasını isteyen vatandaşlar için Garanti Bankası tarafından vadeli altın hesabı düzenlendi.

Garanti Bankası vadeli altın hesabı uyarınca banka tarafından müşterilere; altın birikimi yapma imkanı sunulmakta ve yatırımların güvenle vadeli hesabınızda değerlenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca hesap kapsamında altınlarınıza avantajlı faiz oranları da uygulanmaktadır.

Vadeli Altın Hesabı Faiz Oranı!

Garanti bankası Vadeli Altın Hesabı kapsamında müşterilerin; bilezikleri, yüzükleri, küçük altınları, gram altınları ve cumhuriyet altınları gibi tüm ziynet eşyaları değerlendirilmektedir. Garanti Bankası’na bahse konu altın yatırımları ile başvuran müşterilerin birikimleri konusunda uzman eksperler tarafından değerlendirilip gram olarak vadeli altın hesabına yatırılmaktadır. Söz konusu altın birikimlerinin 100 gr ve üzerinde olması durumunda Garanti Bankası tarafından vadeli altın hesabı açılması sağlanmaktadır.

Garanti Bankası’ndan Vadeli Altın Hesabı açmak isteyen müşteriler işlemlerini; Garanti İnternet Hesaplar ve Ürünler menüsü Hesap Açılışı adımı e-Vadeli Hesap seçeneğinden yapabilmektedirler. Bununla birlikte Garanti Bankası şubeleri ile şahsen görüşülerek de hesap açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Vadeli altın hesabı açmak için gerekli olan 100 gram altına banka tarafından bir yıl vadeli olarak yüzde 0,80 dolayında faiz işletilmektedir. Bu sayede müşteri hem altınlarının güvenliğinden emin olmakta hem de üzerine bir de gelir elde etme şansını yakalamaktadır.

Vadeli Altın Hesabındaki meblağ, tıpkı diğer vadeli mevduat hesaplarındaki meblağ gibi 100 bin Türk Lirası’na kadar devlet güvencesi altındadır. Olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşıldığında yatırımlarınızın 100 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı devlet tarafından müşteriye geri ödenmektedir. Vade sonunda getiriler üzerinden stopaj oranı yüzde 15 olarak müşteriden tahsil edilmektedir. Garanti Bankası 1 yıl vade ve en az 100 gram bakiye ile açılan  faiz oranını yüzde 0,80 olarak belirlediğini ve bu oranı değiştirme yetkisine haiz olduğunu deklare etmiştir.