HSBC Dolar ve Euro E- Vadeli Mevduat Faiz Oranları!

HSBC Bank, Amerikan Doları ve Euro cinsinden mevduat sahibi olan müşterilere e- vadeli mevduat hesabı sunuyor. Döviz mevduat hesapları sayesinde müşteriler hem döviz kurunun değerlenmesinden hem de faizden getiri olanağına kavuşuyor.

E- Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları!

HSBC Bank, e- vadeli dolar hesabı ile müşterilerine vade dilimine göre faiz oranı öneriyor. Hesap açımı için gereken minimum tutar bin dolar, hesapta faiz getirisi elde edebilecek maksimum tutar ise 100 bin dolar seviyesindedir.

15 güne kadar vadelerde faiz getirisi önermeyen HSBC Bank; 15 ila 21 gün aralığında yüzde 0,25 düzeyinde faiz oranı sunmaktadır. 22 ila 31 gün aralığında vadeli olarak mevduatını bankaya yatıran müşteriye yüzde 0,85 düzeyinde faiz oranı tatbik edilmektedir. E- Vadeli dolar hesabı dahilinde 32 ila 385 gün vade aralığında mevduatını HSBC Bank’a yatıran müşteriler yüzde 1,4 oranında faiz getirisi edinebileceklerdir. Bin Dolar ile 100 bin dolar arasında oransal olarak herhangi bir faiz getirisi farkı olmamaktadır.

E- Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları

HSBC Bank, e- vadeli Euro hesabı ile, dolar hesabında olduğu gibi müşterilerine vade dilimine göre faiz oranı öneriyor. Hesap açımı için gereken minimum tutar yine bin Euro, hesapta faiz getirisi elde edebilecek maksimum tutar ise 100 bin Euro düzeyindedir.

15 gün vadeye kadar faiz getirisi önermeyen HSBC Bank; 15 ila 21 gün aralığında yüzde 0,25 düzeyinde faiz oranı sunmaktadır. HSBC Bank; 22 ila 385 gün aralığında vadeli olarak mevduatını bankaya yatıran müşterilere sabit yüzde 1’lik faiz oranı önermektedir.

HSBC faiz oranlarını değiştirme yetkisine sahip olduğunu deklare ettiğinden bahse konu faiz oranları bugün (22.12.2016) için geçerli oranlardır.