QNB Finansbank’tan Çekimli Vadeli Mevduat Hesabı

QNB Finansbank’ın Çekimli Vadeli Mevduat Hesabı ile müşteri parasını hem değerlendiriyor hem de istediği zaman vade bozulmadan istediği kadar para çekebiliyor. Üstelik çekilen kısma bile faiz alıyor.

QNB Finansbank’ın çekimli vadeli mevduat hesabı ile 1 ay ile 1 yıl arasındaki vadelerle para yatırılabilmektedir. Hesap Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsi para birimlerinden açılabilmektedir. Hesap açtırabilmek için minimum gereken para Türk Lirası için 1.000 TL, Euro ve Dolar için ise 500 Euro yahut Dolar gerekmektedir.

Çektiğiniz Meblağa Bile Faiz Alın!

Çekimli vadeli mevduat hesabı özellikleri bakımından parasını hem biriktirmek hem de acil durumlarında vade bozulmadan kullanabilmek isteyen müşteriler için uygun bir hesaptır. Çekimli vadeli mevduat hesabından 5 defaya mahsus olmak üzere para çekme imkanı bulunmaktadır. Üstelik çekilen tutara da yıllık yüzde 0,25 faiz oranı uygulanmaktadır. Hesaptan yalnızca şubeler aracılığı ile para çekilebilirken, para çekme işlemi vadeli hesaba para yatırıldıktan minimum 1 hafta sonra gerçekleşebilmektedir. Vade süresince hesapta kalan paraya hesap açılışında uygulanan faiz oranı işletilmektedir.

QNB Finansbank’ın çekimli vadeli mevduat hesabında yatırılan miktar ve vade süreleri değişkenlik gösterdiğinde faiz oranları da farklılık arz etmektedir. Müşterinin çekimli vadeli hesaba yatırmak için getirdiği nakit 5 bin Türk Lirası ile 50 bin Türk Lirası arasında ise 30 gün ile bin 100 gün arasındaki vadelerde yatırılan paraya yıllık yüzde 4,75 oranında faiz uygulanmaktadır. Çekimli vadeli hesaba yatırılan miktar 50 bin Türk Lirası ile 5 milyon Türk Lirası arasında ise 30 gün ile bin 100 gün arasındaki vadelerde yıllık yüzde 5,15 faiz oranı uygulanmaktadır.

QNB Finansbank çekimli vadeli mevduat hesabının açtırılabileceği kanallar; banka şubeleri, telefon bankacılığı ve internet bankacılığıdır. Hesap açtırmak için nüfus cüzdanı haricinde ek bir belge talep edilmemektedir.