QNB Finansbank Vadeli Hesap Faiz Oranları!

Ülkemiz bankacılık sektörüne Finansbank’ı satın alarak dahil olan dünyaca ünlü QNB Grup, bankanın adını QNB Finansbank olarak değiştirdi. Bu değişimin ardından bankacılık ürün skalasını da genişleten banka, mevduat faiz oranlarını güncelledi.

QNB Finansbank gerek Türk Lirası cinsinden mevduat sahibi müşterilere, gerekse dolar ve Euro cinsi mevduatı olan müşterilerine faiz getirisi sunmaktadır.  

Standart Vadeli Mevduat Faiz Oranları

QNB Finansbank tarafından sunulan standart vadeli hesap dahilinde Türk Lirası mevduatları için 5 bin ila 50 bin Türk Lirası bandında yüzde 4,75 oranında faiz önerilmektedir. Bahse konu faiz oranı 32 gün ila bin 100 gün vade aralığında müşterinin seçeceği süre için geçerlidir.

50 bin Türk Lirası ila 5 milyon Türk Lirası aralığında mevduatı bulunan müşteriler için yine 32 gün ila bin 100 gün vade aralığında yüzde 5,15 faiz oranı tatbik edilmektedir. 5 milyon Türk Lirası ila 20 milyon Türk Lirası arasındaki mevduatlar için banka tarafından önerilen faiz oranı yüzde 5,25 seviyesindedir.

Standart dolar vadeli hesap dahilinde mevduatını değerlendirmek isteyen müşterilere 3 bin dolardan 20 milyon dolara kadar 30- 31 gün vadede yüzde 0,35 düzeyinde faiz oranı önerilmektedir. Yine 3 bin dolarla 20 milyon dolar arasındaki tüm mevduatlar için 32 ila bin 1000 gün vade aralığında yüzde 0,75 seviyesinde faiz oranı uygulanmaktadır.

Standart Euro vadeli hesap uyarınca mevduatını değerlendirmek isteyen müşterilere 3 bin Euro’dan 20 milyon Euro’ya kadar bütün mevduat meblağlarında ve 30 günden bin 100 güne kadar tüm vade aralıklarında yüzde 0,30 düzeyinde faiz oranı önermektedir.

Bütün para birimlerinde banka tarafından 20 milyon üstü tutarlar için, QNB Finansbank şubeleri ile görüşülmesi vurgulanmıştır.