ABank’a Yeni CEO!

Katar’ın ilk özel bankası olma özelliğini taşıyan The Commercial Bank’ın yüzde 100 oranda iştiraki olmak üzre Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ABank (Alternatif Bank), heyecanlı günler yaşamaya devam ediyor.

Ağustos ayı içerisinde iki adet önemli transfer yapmayı başaran ABank’ta CEO görevine kimin getirileceği büyük bir merak konusu olmuştu. Akbank’ta ve Sabancı Holding’te bir dönem CEO’luk görevini yürüten Zafer Kurtul ve Garanti Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda uzun bir süredir görev yapan Turgay Gönensin’i Yönetim Kurulu Üyesi olarak transfer eden ABank, CEO koltuğu için de Cenk Kaan Gür’ü uygun gördü.

En son Akbank’ta Ticari Bankacılık İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan ve yaklaşık 28 yıldır bankacılık sektöründe hizmet veren Cenk Kaan Gür, ABank’ın yeni CEO’su olduğu açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu vasıtası ile yapılan açıklamada, ilgili kurumlardan alınan onay sonrasında atama kararı yürürlüğe girecek ve CEO koltuğu Cenk Kaan Gür’e emanet edilecek. 

ABank Yönetim Kurulu Başkanı ve The Commercial Bank Murahhas Üyesi olan Omar Hussain Alfardan, yaptığı açıklamada Cenk Kaan Gür ile birlikte ABank’ın müşterilerine en iyi hizmeti sunacağını, büyümesini devam ettireceğini ve Türk ekonomisine sağladığı katkıyı artıracağını ifade etti. Özelilkle Türkiye ile Katar arasında son dönemlerde yüksek bir ivme ile tırmanan ticari ilişkilerin yarattığı destek ortamı sayesinde ABank müşterilerine daha  fazla değer yaratılacağına inandığını belirten Alfardan, son transferler olan Zafer Kurtul ve Turgay Gönensin’e ek olarak Cenk Kaan Gür ile birlikte ABank’ın yükselme ivmesini yükselteceğini ifade etti.