O Bankanın Adı Değişiyor!

Türkiye Finans Katılım Bankası, alınan bir kararla isim değişikliğine gidiyor. Yeni logosu ve ismiyle birkaç gün içerisinde tanıtılacak olan bankanın yeni ismi „Selis Katılım Bankası“ olacak

Son dönemlerde yapılandırma içerisinde olan Türkiye Finans Katılım Bankası, önümüzdeki dönem içerisinde isim değişikliğine gidecek. Bankanın yüzde 67,03’lük hissesine sahip olan Suudi Arabistan merkezli National Commercial Bank, isim değişikliği ve yeni logo konusunda bir kaç gün içerisinde tanıtım gerçekleştirecek.

İsim değişikliği ile alakalı ilk tahminler NCB Türkiye Finans gibi bir değişim gerçekleşmesiydi. Kaynaklardan edinilen bilgilere göre tamamıyla farklı bir isim üzerine odaklanılmış durumda. Yenişafak gazetesinde yer alan habere göre Arapça kökenli olan „Selis“ ismi bankaya verilecek. Kelimenin anlamı ise düzgün, uyumlu ve akılcı anlamına geliyor.

Yakın süreç içerisinde internet sitesi ve sosyal medya profilleri üzerinde önemli bir revizyon yapan Finans Katılım Bankası, yeni ismi olan Selis Katılım markası ve logosuyla da yakın süreç içerisinde bir tanıtım gerçekleştirecek.

National Commercial Bank, 2008 yılı içerisinde Türkiye Finans Katılım Bankası‘nın yüzde 67,03’lük hissesini satın aldıktan sonra önemli değişiklikler gerçekleştirmişti. Bankanın toplam aktif büyüklüğünü 37,6 milyar Türk Lirası’na ulaştıran NCB, hisselerin yüzde 10,57’lik kısmını Yıldız Holding’e bağlı olan Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile, yüzde 22,40’ı ise diğer paydaşları ile paylaşıyor.

Bankanın toplamda 286 şubesi ve 4 binden fazla çalışanı bulunuyor.