ŞekerBank’ta Faizlerinde İndirim Yaptı!

Geçen haftalarda başlayan faiz indirimine ŞekerBank’ta dâhil oldu. Faizlerde indirime gidilmesi için siyasetçiler ve halk tepkiler vermişti ve bankalar da faiz indirimine gidiyor. Bu indirim kervanına katılan ŞekerBank ise İhtiyaç Kredilerinde ve de Konut Kredilerinde müşterilerine indirim sağladı.

İndirimlerin ilk adımları Kamu Bankalarından gelse de Özel Bankalarda gün geçtikçe indirim yapıyor.  Bu durum ise kredi çekmek isteyen kişilerin yüzlerin gülmesine sebep oldu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyenler ise konut kredilerinde faiz oranında daha fazla indirim talep ediyor. 

Peki, ŞekerBank müşterilerine kısa vadede nasıl bir faiz oranı sunuyor?

ŞekerBank’tan Konut kredisi almak isteyenler, 24 ay vadeli kredide yüzde 0,89 faiz oranı ödeyeceklerdi.  Ancak bankanın kısa vadede müşterilerine sunduğu bu kredinin şuan ki faiz oranı yüzde 0,85. 
Geri ödemeyi vade olarak beğenmeyenler ve daha uzun vadede geri ödeme yapmak isteyenler ise 26-60 ay arası vade ile ŞekerBank’tan Konut Kredisi çekebilirler. 24 ay ile 60 ay arası geri ödeme yapmak isteyen vatandaşlar ise aylık yüzde 0,99 faiz ödeyecekti. Bu faiz oranı ise ŞekerBank tarafından yüzde 0,95 olarak düşürüldü.
Eğer daha da uzun vade isterseniz 61 ay ile 120 ay arasında da vade seçeneği bulunmaktadır. 61 – 120 ay vade ile kredi çekmek isteyenler için faiz oranı yüzde 1,07 iken banka bu oranı da yüzde 0,99 olarak değiştirdi.

Konut Kredisi yerine İhtiyaç Kredisi çekmek isteyenler içinde faizlerde indirim söz konusu. Vadesine ve tutarına göre değişiklik gösteren İhtiyaç kredisi faiz oranı indirimden önce aylık yüzde 1,50’den başlıyordu. Bu oran ise indirim ile 1,40’a çekildi. ŞekerBank’ın en uygun İhtiyaç Kredisi faiz oranı ise yüzde 1,19’dur.