12 Günde 1.250 Ev Satılarak Rekora Koşuluyor!

Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen ve 1 Şubat itibariyle start alan konut kredisi kampanyası ile birlikte, geride kalan 12 günde 1.250 adet ev satılarak 1 milyar 150 milyon Türk Lirası tutarında ciro elde edildi.

Emlak Konut GYO’nun önderlik ettiği tüm Türkiye’de uygulanan kredi kampanyası ile birlikte 1 Şubat’tan bu yana geçen süre zarfında 12 günde tam 1.250 konut satıldı. Bu satışlardan elde edilen ciro ise toplam 1 milyar 150 milyon Türk Lirası’nı buldu.

Geçtiğimiz hafta açıklanan 5 günlük ciro, 605 milyon Türk Lirası’na tekabül ederken, toplam 750 konut satılmıştı. Geride kalan süre zarfında 500 konut daha satılarak rekora doğru koşulmaya devam edildi. Geçtiğimiz yılın ilk dört ayı boyunca toplam 1 milyar 67 milyon Türk Lirası gelir sağlayabilen Emlak Konut GYO, geride kalan 12 günlük süre zarfında bu cirodan fazlasını elde ederek, yeni bir rekora doğru koşmaya devam ediyor.

Kampanyanın süreceği 2 aylık süre zarfında ciro hedefinin 2.5 milyar Türk Lirası olduğunu açıklayan Emlak Konut GYO, düzenlenen kampanyanın ilk aşamasında da 7 aylık satış potansiyelini 1 ay içerisinde gerçekleştirmişti.

Kampanyanın düzenlenmeye başlaması ile birlikte ilk 5 günlük süre zarfında Ankara’daki Sofa Loca, İstanbul Bağcılar’daki Batışehir ve Nidapark Küçükyalı projelerinden kampanya için ayrılan yüzde 20 oranındaki satış limiti doldu. Devam eden süre zarfında da bir çok proje satış kotasına girdi ya da girmeye yaklaştı. Kotalar dolsa dahil, kampanyanın son günü olan 31 Mart’a kadar satış yapmaya devam edeceklerini duyuran Emlak Konut GYO, yüzde 5 oranında peşinat, 60 aya kadar sıfır faiz seçeneği ile birlikte ev sahibi olunmasının önünü açıyor.