Aktif Bank’tan Yetersiz Bakiye’yi Tarihe Karıştıracak Toplu Taşıma Sistemi!

Aktif Bank’ın hayata geçirdiği, toplu taşıma araçlarında kullanılan kart sistemlerine alternatif olarak hayata geçirilecek uygulama sayesinde ulaşımda ödeme sorununa önemli bir kolaylık getirilmiş olacak.

Aktif Bank, İstanbul’da toplu taşıma araçlarında Akbil’in yerine geçebilecek, alternatif olarak kullanılabilecek yeni bir aplikasyon ile İstanbullulara rahat bir nefes aldıracak. Banka tarafından geliştirilen aplikasyon sayesinde yetersiz bakiye problemi de önemli ölçüde çözüme kavuşmuş olacak.

“Yetersiz Bakiye” Dönemine Son Verilecek!

Aktif Bank, geliştirdiği yeni yazılım sistemini kısa bir zaman dilimi içerisinde hayata geçirmesi planlanıyor. Banka tarafından yapılan açıklamada hem uygulama hakkında detaylara, hem de görüşlerine yer veren Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, bu uygulamanın bir ulaşım aplikasyonu olduğunu, bu uygulama sayesinde vatandaşların otobüslere ne zaman ve nerede bineceklerini, hangi rota üzerinde seyahat edeceklerini, aynı zamanda toplu taşıma araçlarına biniş esnasında ödemelerini gerçekleştirebilecekleri bir sisteme kavuşacaklarını ifade etti.

İstanbul Kart (Akbil) kullanırken vatandaşların toplu taşıma araçlarına binmeden önce kart dolum alanlarından kartlarına yükleme yapmaları gerektiğini ifade eden Sümer, Aktif Bank tarafından hayata geçirilen aplikasyon sayesinde vatandaşların kartlarına para yüklemek yerine sadece telefonlarını okutarak toplu taşıma araçlarını kullanabileceklerini ifade etti.

Maç Bileti Alırken Vadelendirme İmkânı Sunulacak!

Uygulamaya Passo Mobil adının verileceğini ifade eden Sümer, aynı uygulama üzerinde vatandaşların sezonluk ya da tek maçlık bilet alma aşamasında paralarının olmaması halinde vade tercihi yaparak biletlerini alabileceklerini, uygulama içerisindeki sistemin bir anlamda kredilendirme sistemi olacağını, kredilendirilmiş bir şekilde bilet almak ya da para transferi gerçekleştirmek adıan birçok yenilik için çalışmaların devam ettiğini belirtti.