Audi Model İsimlerinde Önemli Bir Değişikliğe Gidiyor!

Yakın dönem içerisinde radikal bir değişiklik yapacağını duyuran Audi, yeni modellerinin isimlendirilmesi konusunda önemli bir değişiklik yapacak. Audi, yeni modellerinin isimleri için kritik birkaç yenilik yapacak.

Dünya genelinde önemli bir konuma sahip olan Audi, model isimlendirme politikasında önemli yenilikler yapacak. Uzun bir zamandır Audi tarafından değiştirilmeden kullanılan isimlendirme politikasında da önemli değişiklikler bu bahane ile hayata geçecek.

A1’den Q7’ye kadar uzanan isim skalasını aynen koruyacaklarını ifade eden Audi yetkililieri, model isimlerin ynaına motor değer uzantısı ile birlikte yeni bir uzantı getireceklerini aktardı. Bu yenilik ile birlikte 145 ile 159 beygir arasında yer alan motorlu araçlara 35 değeri eklenirken, 108 ile 128 arasındaki beygir güçlerine 30 değeri eklenecek. Bu skalada yer alan Audi A3 modelinin yeni üretim isimleri A3 30 olarak anılacak.

Audi tarafından üretilen RS, R8 ve S modellerinin bu isimlendirme çalışmasından etkilenmeyeceğini bildiren firma, yeni yapılacak isimlendirme kriterlerindeki değişiklik ile birlikte mevcut modellerinin yeni üretimlerinde de yenilikleri beraberinde getirecek.

Araçların sahip oldukları beygir gücüne göre sınıflandırılacağını aktaran Audi yetkilileri, yeni isimlendirme kriterleri eşliğinde üretilen A3 modelinin beygir gücünün 108 ile 128 arasında bir değere tekabül etmesi sebebiyle yeni üretilecek otomobillerin Audi A3 30 olarak isimlendirileceğini ifade etti.