Ünlü Otomotiv Markası Üretimi Durdurdu!

Dünyaca ünlü otomobil markası BMW, yedek parçaların nakliyesinde yaşanan sıkıntı sebebiyle hem Almanya’da, hem de Çin’de yer alan fabrikalarında üretimini durdurdu. Otomotiv devi, bahsi geçen fabrikalara yedek parça ulaşmasını bekliyor.

Dünyaca ünlü otomotiv devi olan BMW, başta Almanya olmak üzere, Güney Afrika’da ve Çin’de yer alan pek çok üretim tesisinde üretim faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Otomotiv devinin basın sözcüzü olarak görev yapan Michael Rebstock’un basına karşı yaptığı açıklamada, Leipzig’de yer alan fabrikada geçtiğimiz haftanın Cuma gününden bu yana geçen süreçte yedek parça kalmaması sebebiyle üretimlere devam edilemediğini belirtirken aynı zamanda Münih’te yer alan BMW fabrikasında da İtalya menşeili bir yedek parça üretici firmanın teslimat yapmaması sebebiyle faaliyetlerin tamamen durduğunun bilgisini verdi.

Almanya dışında, Çin’de yer alan Shenyang fabrikasında da mevcut yedek parça stoğunun bitmesi sebebiyle BMW marka otomobil üretimlerine devam edemediklerini aktaran BMW’nin Basın Sözcüsü Michael Rebstock, üretimin ne zaman devam edeceği konusunda da herhangi bir bilgi veremediğini aktardı.

Yedek Parça Tükendi, Üretim Durdu!

BMW’nin basın sözcüsü Rebstock’un yaptığı açıklamaya göre Almanya’da yer alan Leipzig ve Münih’teki BMW fabrikalarında, Çin’de yer alan Shenyang fabrikalarında yedek parça sıkıntısı sebebiyle üretim tamamen durmuş haldeyken, birçok farklı bölgede yer alan fabrikalarda da üretim sıkıntısı devam ediyor.