Dondurma Çubuğundan Porsche Kazandı!

Bir dondurma markası tarafından her yıl düzenlenen ve dondurma çubuğunda yazan şifreyi gönderenlerin katılabildiği lüks otomobil çekilişinde bu yıl kazananlardan bir tanesi işsiz üniversite mezunu Engin Yiğenoğlu oldu. Yiğenoğlu, 500 bin Türk Lirası değerinde olan aracın vergilerini ödeyebilmek adına kredi çekmeyi planlıyor!

Açık Öğretim Fakültesi, İktisat Bölümü mezunu olan, lakin iş bulamadığı için abisine ait bir bisiklet satış ve tamir servisinde çalışan  Engin Yiğenoğlu, her yıl olduğu gibi bu yıl da dondurma firması tarafından düzenlenen lüks otomobil çekilişine katılım yaptı.

Firmanın internet sitesine, dondurma çubuğunda yazan şifreyi girerek katılım yapan Yiğenoğlu, 16 Eylül 2017 tarihinde açıklanan kampanya sonuçları ile şok oldu. 500 bin Türk Lirası değerinde bir lüks Porsche Marka otomobil sahibi olmaya hak kazandığını öğrenen Yiğenoğlu, şimdi ise otomobilin vergilerini nasıl ödeyeceğini düşünüyor.

Çekiliş düzenleyen firma tarafından birtakım bilgilerin talep edildiğini belirten Yiğenoğlu, firmadan gelecek haberi beklediğini ifade etti. Otomobilin ÖTV gibi vergilerinin kendinden tahsil edeceği konusunda bilgi sahibi olduğunu aktaran Yiğenoğlu, yakınları vasıtası ile bankalardan kredi başvurusu yapıp, devam eden süreçte aracın değerinde satışı ile elde edilen gelirden önce kredi borcunu kapatmayı, sonrasında ise hayatını düzene sokmayı hedefliyor.

4 yıllık üniversite mezunu olmasına rağmen işsiz olan Yiğenoğlu, çekilişten lüks otomobil kazanmasına sevinse de, daha çok vergileri düşünüyor.