Et Fiyatları Artık Sabit

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, kırmızı etin fiyatlarının hızlı değişimi ile ilgili aldıkları tedbir ile, fiyatların artık sabitleştiğinin açıklamasını yaptı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Malatya’da Tarım ve Hayvancılık Platformu tarafından organize edilen küçük baş hayvanlardan temin edilen etin yaygınlaştırıılması için organize edilen toplantıya katıldı. Malatya İli Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde düzenlenen toplantıda söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, yeni bir tarım politikası hazırlandığını ve bu konuda büyük bir öz veri ile çalışma gösterdiklerini aktardı.

Et ürünlerinin hem üretimi, hem de fiyatları ile ilgili bir takım tedbirler alıp değişiklikler yaptıklarını dile getiren Bülent Tüfenkci, yapılmış olan bu düzenlemeler ile birlikte artık et fiyatlarındaki hızlı değişim oranını tamamen kaybettiklerini, hızlı fiyat değişiminin artık olmadığını, stabil durumu yakaladıklarını dile getirirken, düzenlenmiş politikalar ile yakın dönemde kırmızı et fiyatlarında önemli düşüşlerin olmasını beklediklerini açıkladı.

Tüfenkci, yaptığı konuşmada Türkiye’nin önümüzdeki süreçte tarım alanında yüzde yüz oranında kendini döndüren bir konuma geleceğinin vurgusunu yapar iken, hem coğrafi konum, hem doğal şartlar, hem de hayvancılık alanında önemli gelişmelerin kaydedileceğinin bilgisini verdi.

Yapılmış olan düzenlemeler ile birlikte artık et fiyatlarının sürekli olarak değişmeyeceğini, hatta kısa bir süre içerisinde düşüşe geçeceğinin bilgisini veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, tarım ve hayvancılık alanında yapılacak olan yeni düzenlemeler ile birlikte Türkiye’nin tamamıyla yüzde yüz yerli tarım ve hayvancılık çalışmaları yürüteceğinin de müjdesini vermiş oldu.