Haberler Asparagas! Biriktirdiğiniz Puanlarınızı 2018’de de Harcayabilirsiniz!

Bankacılardan kredi kartlarında biriken TL’lik para puanlar ile ilgili açıklama geldi.

Bu yılın sonunda para puanların silinmesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığını açıklayan bankacılar,  özel kampanyalar haricinde herkesin kartlarında biriktirdiği para puanları her zaman harcayabileceklerini söylediler.

Son zamanlarda kredi kartları ile bazı markaların kendilerine özel kartlarında biriktirilen para puanların silinmesine yönelik haberler, vatandaşların kafalarında çok sayıda soru işareti bıraktı. Çeşitli kanallardan vatandaşlara aralık ayının sonuna kadar kartlarındaki para puanları harcamaları konusunda uyarı yapıldı.  Bu nedenle de çok sayıda vatandaş kartlarında biriktirdiği paraları harcamaya başladılar.

Haberler Asparagas! Para Puanlar Her Zaman Kullanılabilinir!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bankaların kredi kartı departmanın yöneticileri ile BKM yetkilileri bankaların böyle bir sisteminin olmadığını, vatandaşların kartlarında biriktirdiği para puanları istedikleri zaman harcayabileceklerini, kredi kartı ile yapılan alışveriş sonrasında biriktirilen paraların kullanım sürelerinin bulunmadığını, yalnızca bazı kurumlar ile yapılan özel kampanyalar dahilinde süre sınırlaması konulduğunu, böyle durumlarda da vatandaşlara hem sms kanalı ile hem de kredi kartı ekstrelerinde uyarı yapıldığını, fakat normal harcamalarda elde edilen para puanların o sene içinde kullanılması şartı olmadığını söylediler.

Diğer bir yandan ise son zamanlarda çok sayıda firmanın kendi müşterilerine vermiş olduğu sadakat programlarında ise firmadan firmaya göre değişiklik gösteren uygulamalar mevcut. Sadakat kartlarında da kredi kartlarında da olduğu gibi alışveriş sonrasında para puan birikip, bir sonraki harcamalarda kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Ancak söz konusu kartlar firmaların verdiği kartlar olduğu için bunların süreleri olabiliyor.