Evden Çalışan Kadınlara Destek

Son yıllarda evlerde yapılabilecek iş alanlarının ortaya çıkması ev hanımlarının işlerini biraz daha kolaylaştırdı. Girişimci kadınlara hibe imkanı sağlayan çeşitli devlet kuruluşlarının yanında çeşitli finans kurumları ve dernekler de girişimci ev hanımlarına kredi desteği vermeye başladı.

Ev hanımlarına mikro kredi adı altında başlatılan projelerle birçok kadın kredi desteği alarak evden çalışmaya ve ev geçimine katkıda bulunmaya başladılar. Çeşitli zamanlarda evden çalışarak kazanç sağlamak isteyen girişimci ev hanımlarına faizsiz kredi imkanları sağlanabiliyor. Bunun dışında girişimci ev hanımlarına kredi veren çeşitli AB Fonları’nı da takip edebilirsiniz.

Yapmanız gereken girişim yapmak istediğiniz projenizle bu programlara başvurmak. Eğer kurmak istediğiniz iş tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değilse başka girişimci ev hanımlarıyla bir araya gelerek kredilerde birlikte yararlanabilirsiniz.

Bu tür girişimci ev hanımlarına kredi uygulamalarında sağlanan kredilerin geri ödemeleri kar amaçlı olmadığı için ödeme koşulları diğer kredilere göre çok daha uygun. Bazı projelerde iki yıl boyunca geri ödeme alınmıyor. Ayrıca taksitlerin miktarı krediyi alan kişi tarafından da belirlenebiliyor. Kredinin tamamını ödemek isterseniz bankalar tarafından uygulanan sistemde olduğu gibi herhangi bir ceza ödemek zorunda kalmıyorsunuz.