Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi, banka şubesine gidip kimlik bilgileri ile kredi başvurusu yaparak, finansal durum göz önüne alınıp herhangi bir kişiye ihtiyaç kalmadan bankanın müşterilerine tanımış olduğu ayrıcalık denebilir.

Kefilsiz Krediyi Kimler Alabilir?

Sigortalı kişiler; Sigorta süresi en az 90 gününü doldurmuş olması gerekiyor veya Findeks Kredi Notu ve Kredi Kayıt Bürosu Risk Raporunuza göre verilmektedir. Findeks Kredi Notu ve Kredi Kayıt Bürosu sizin bugüne kadar bankalar ile olan borç ve düzenli ödeme raporlarının tutulduğu sistemdir. Daha önce kullanılan kredi ya da kredi kartının düzenli ödenip ödenmediği, gecikme olup olmadığı gibi detayların tutulduğu sistemdir. KKB Risk Raporu veya findeks kredi notu düşük ise kefilsiz kredi alma ihtimali çok düşüktür. Kredi işlemleri banka müşterilerinden kefil ya da teminat istemeleri muhtemeldir.

Kefilsiz kredide başka önemli bir noktada kredi miktarıdır. Kredi notu yüksek ise 10 bin Türk Lirası için kefil istenmezken, kredi notu düşük olan birinin 10 bin Türk Lirası çekebilmesi için kefil istemesi muhtemeldir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Odeabank, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası, Enpara, Aktif Bank yer alıyor. Ancak söz konusu bankalar belgesiz ve kefilsiz kredi sağlasalar da kredinin kefilsiz alınması için kişiler gerekli şartları sağlamazlarsa kefil talep edilebilmektedir. Kefil gösterilmediği durumlarda da ipotek gösterilmesi istenmektedir.