Kredi Kartına Borç Varken Kapatılır mı?

Kredi kartı bankaların bizlere verdiği hizmetlerden birisidir. Bunun yanı sıra bankalar kredi hizmeti de vermektedir. Bankaların bizlerin hayatını kolaylaştırmak ve ihtiyacımızı gidermek adına vermiş olduğu birden fazla hizmet vardır. Bunlardan biriside kredi kartı hizmetidir. Kredi kartları insanların hayatına girdiği günden bu güne olumlu yönde bir çok değişiklik yapmayı başarmıştır. Bilindiği üzere eskiden harcamalar sadece nakit para ile yapılmaktaydı. Ancak kredi kartları hizmete girdikten sonra insanlar cebinde nakit para taşımadan da harcama yapabilmeye başladı. Pos cihazı olan her türlü yerde dilediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Kredi kartının ilk çıktığı zamanlarda kredi kartının kullanım oranı oldukça azdı. Bunun bir nedeni mağazalarda, işletmeler de kredi kartı bulunmamaktaydı. Bu nedenle de kredi kredi kartı sahibi olan insanlar dilediği gibi kullanamıyordu. Ancak şimdi büyük, küçük her türlü işletmede pos cihazı vardır. Durum böyle olunca kredi kartına talep de oldukça artmış durumda.

Kredi kartlarının kullanımının artması gibi birde azalması var. Yani kredi kartını artık kullanmak istemeyen. Kartını iptal etmek isteyen oldukça fazla insan vardır. Bunun çeşitli nedenleri var. Her ne nedenden olursa olsun kredi kartınızı iptal etme hakkınız vardır. Kartın iptal edilmesi için ise ister banka şubesini ister müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Kartın iptal edilmesi için en iyi yol müşteri hizmetlerini kullanmaktır.

Müşteri hizmetlerini aradığınız takdirde gerekli yönlendirmeler ile müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Kartınızı iptal etmek istediğiniz de müşteri temsilcisi bu konuda sizleri vazgeçirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Karta borcunuz var ise kartı iptal etmemeniz borcunuzun olduğu bahane edilecektir. Ancak kartı kapatmak için kredi kartınıza borcunuzun olması engel değildir. Yani kartınızı iptal ederek bu şekilde de borcunuzu ödeyebilirsiniz. Eğer hala size ısrar ediliyor ise bu konuda hukuki haklarınız vardır. Mahkemeye dava açarak kartınızın iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bankalarda bunu bildiği için çok fazla ısrar etmeyecektir.