Kuzey Çevre Otoyolu’nda Ücretsiz Elektrikli Otomobil Şarj Hizmeti!

Son zamanlarda gerek çevre kirliliği, gerek enerji kaynaklarının hızlı tükenmesi sebebiyle rağbet görmeye başlayan elektrikli araçlar için şarj istasyonu bulunmaması, vatandaşların ilgilerini başka yöne kaydırıyordu. ICA, Kuzey Çevre Otoyolu inşaatında otoyol üzerinde yer alan Bi’Mola dinlenme tesislerine elektrikli araçlar için ücretsiz şart istasyonları kuruyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü) ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun inşaasını gerçekleştiren IC İçtaş İnşaat Astaldi Konsorsiyomu olan ICA’dan yapılan açıklamada, Türkiye’deki elektrikli araç kullanımını artırmak, çevreci yaklaşıma destek sağlamak adına Kuzey Çevre Otoyolu’ndaki dinlenme tesislerinde ücretsiz şarj hizmeti sunulacak.

Odayeri ile Paşaköy arasında yer alan otoyol ve Mahmutbey ile Odayeri arasındaki bağlantı yoluna ek olarak Çamlık ile Reşadiye arasındaki bağlantı yollarından oluşan Kuzey Çevre Otoyolu güzergahı üzerinde toplamda 6 adet Bi’Mola Dinlenme Tesisi yer alıyor. Fenertepe ve Işıklar’da yer alan tesislerde elektrikli otomobiller için ücretsiz şarj hizmetinin başladığı bildirilirken, ilerleyen süreçlerde tüm tesislere bu uygulamanın taşınması hedefleniyor.

Kamu ve Özel Sektör için perakende elektrik sağlayan İbrahim Çeçen Yatırım Holding’in kuruluşu olan ETIC Elektrik ile sistem kurulumunu sütlene E-Şarj ortaklığı ile elektrikli araçlar için ücretsiz şarj hizmeti oluşturularak vatandaşların elektrikli araçlara yönlendirilmesi yönünde proje başlatıldı.