Müşteri Memnuniyetinden Dünya Başarısına: Gersan Elektrik Tesla’nın Şarj İstasyonlarını Üretecek

Dünya’da elektrikli otomobil konusunda oldukça önemli bir konumda bulunan Tesla, elektrikli otomobillerin şarj istasyonları için bir Türk şirketi ile anlaşma yapmak için hazırlanıyor.

Gersan Elektrik, önemli bir başarıya imza atmaya hazırlanıyor. Global düzeyde elektrikli otomobil piyasasının tabir yerindeyse lideri konumunda bulunan Tesla Motors, hızlı şarj istasyonu için Türk şirket Gersan ile anlaşma yapmaya hazırlanıyor. Bu anlaşmanın gelişme süreci ise oldukça ilgi çekici.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gersen Elektrik Satış ve Pazarlama Direktörü Mustafa Serdar Şalcı, Türkiye’deki elektrikli otomobil kullanıcılarına hızlı şarj istasyonu tedariğinde bulunduklarını, bu sayede müşteri ağlarının hızlı bir şekilde genişlediğini ifade ediyor. Müşterilerinin tercih ettikleri otomobiller arasında Tesla Motors markasının giderek artması ve müşterilerin hizmetten memnun kalıyor olması, Gersan Elektrik’in Tesla’yı takibat listesine almasına ve şirketi incelemesine teşvik ettiğini ifade eden Şalcı, kendi ürünlerini geliştirebilmek adına başlattıkları bu süreç sonrasında hızlı şarj istasyonlarının Tesla Motors marka araçlara uygun üretilmesi aşamasında görüşmelerin başladığını ve anlaşma noktasına kadar varıldığını ifade ediyor.

Tesla Motors otomobiller için uyumun sağlanması sonrasında satışların Gersan Elektrik etiketi ile devam edebileceğini ifade eden Şalcı, Tesla’nın da şarj istasyonlarını kendi markası ile ücretsiz ya da satış usulü tedarik ettiğini ifade etti. Yapılacak uyum süreci çalışmaları sonrasında Gersan Elektrik’in şarj istasyonlarını global düzeyde tedarik edebilir duruma geleceğini ifade eden Şalcı, bahsi geçen istasyonların bataryanın yüzde 80’lik kısmını 15 ila 30 dakika arasında doldurabileceğini ifade ediyor.