PTT Bin 750 Kişiyi İstihdam Edecek!

PTT tarafından 2018 yılında tam bin 750 kişilik yeni personel alımı gerçekleştirilen adaylar 8 Ocak 2018 itibariyle iş başı yapıyor.

PTT A.Ş. tarafından gerçekleştirilen açıklamada, kurumun personel ihtiyacının karşılanabilmesi adına 2017 yılında planlanan bin 750 kişilik PTT memuru alımı için düğmeye basıldı. Gerçekleştirliecek olan personel alımı için sürecin başladığını duyuruan kurum, başvuruda bulunan adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemlerinin devam ettiğini belirtti. PTT A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun 2017/337 sayılı kararı ile birlikte yürütmenin durdurulduğu hatırlatıldı.

Mağduriyetin Önlenmesi İçin KHK’da Yer Verildi

PTT tarafından işe alım yapılacak olan bin 750 kişinin mağdur edilmemesi adına Başbakan Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yoğun bir ilgi gösterdiğinin ifade edildiği açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat doğrultusunda 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile birlikte düzenlemenin gerçekleştiği ifade edildi.

696 sayılı KHK kapsamında 2017/2 personel alımında başarılı olarak, göreve başlama işlemleri tamamlanan adayların, güvenlik şartlarının olumlu olması halinde 8 Ocak 2018 tarihi itibariyle işe başlayabilecekleri ifade edildi.

İş Başı Yapacakların Başvurması Gerekiyor!

8 Ocak 2018 tarihi itibariyle adayların iş başı yapacağının belirtildiği açıklamada, işe başlayacak olan yeni PTT memurlarının, iş başı yapacakları PTT İl Müdürlükleri’ne giderek müracaatlarını bizzat yapmaları gerektiği ifade edildi.

Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) yayınlanma tarihi itibariyle 2018 yılı ve sonraki dönemlerde PTT memuru işe alımı aşamasında yeni mevzuatın geçerli olacağını belirten PTT A.Ş., bu mevzuat çerçevesinde PTT’nin personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.