Sanal Kart Nedir? Nasıl Alınır? Sanal Kart Hakkında Her Şey!

İnternetten yapılan online alışverişlerin sıklaşması ile birlikte sanal kartın hayatımıza girmeye başlaması da paralel olarak gelişti. Bankaların güvenli intenret alışverişi gerçekleştirebilmek adına kurdukları ’sanal kart‘ sistemi sayesinde belirlediğiniz limite göre bir kart oluşturup, bu kart ile online alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal kart, bankaların sadece kredi kartı müşterilerine sundukları bir sistemdir. Kredi kartı sahibi olmanız halinde bankanızın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık sistemine giriş yaparak hızlı bir şekilde sanal kart başvurusu yapabilir, kredi kartı limitinizden az olmak üzre bir sanal kart çıkartabilirsiniz.

Sanal Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Sanal kart başvurusu yaparken kart limitinizi kendiniz belirlemektesiniz. Kredi kartı limitinizi aşmayacak şekilde bir sanal kart limiti belirleyerek ödemelerinizi güvence altına alabilirsiniz. Örneğin 2.500 Türk Lirası limitli kredi kartınızda 500 Türk Lirası tutarında bir sanal kart belirlemesi gerçekleştirerek fatura ödemelerinizi bu kart vasıtası ile yapıp, ödemelerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Sanal Kart Ücretli Mi?

Bankalar, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak adıan sanal kart uygulamasında herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartınızın bilgilerine internet bankacılığı üzerinden erişip, elde ettiğiniz bilgiler ile birlikte alışveriş ve ödemelerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Sanal kart bilgileri, tıpkı kredi kartı bilgileri gibi olduğu için, bu bilgilerin paylaşılmaması konusunda da azami dikkatli olmanız gerekmektedir.

Sanal Kartla Hangi Ödemeler Yapılabilir?

Sanal kart ile internet üzerinden tüm ödemelerinizi yapabileceğiniz bir genelleme yapılması ile birlikte, bu ödemeleri;

  • Online alışveriş ödemeleri
  • Online fatura ödemeleri
  • Online vergi ödemeleri gibi sıralayabiliriz.