Savunma Sanayii Müsteşarlığı Ortalama 550 Proje Yürütüyor!

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesinin Türkkuşu Kampüsü’nde 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni yapıldı. Törende konuşmalar yapan Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Müsteşarlık kapsamında yaklaşık 550 adet proje olduğunu, ilerleyen dönemlerde bu projelerde öğrencilerin görev alacağını söyledi.

Havacılık projelerinin ard arda geldiğini söyleyen İsmail Demir, bu alan eğitim alan öğrencilerin çok şanslı bir döneme denk geldiklerini söyledi.

Ülkemizin kendisine bağımsız politikalar çizme konusunda göstermiş olduğu iradeden ötürü zor günler atlattığını söyleyen İsmail Demir, bunların başında güçlü olmanın geldiğini, savunma sanayi bağımsızlaştığımız ve güçlendiğimiz zaman ise istiklal ve istikbalimizi güvence altına alacağımızı, üniversitelerin endüstriye uyumlu olmasına gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ise bakanlık olarak ticareti daha kolay hale getirirken yasal olmayan ticaret ile de aktif bir şekilde mücadele içinde olduklarını ifade etti.

Ülkemizin 2016’da son 100 senenin en tehlike verici darbe teşebbüsünün yaşandığını ifade eden Cevap Aşçı, bu örgütün çok fazla tehlike barındırdığını, herkesin dikkat etmesi gerektiğini, kimsenin aklını ve vicdanını kimseye teslim etmemesi gerektiğini, Türkiye’yi sevdiğimiz zaman bu ülkenin önünde hiçbir şeyin engel olamayacağını söyledi.

Kuzey Irak’ta ticaretin olağan olduğu zamanda Habur sınır kapısından geçen tır sayısının günde 3 bini bulduğunu söyleyen Aşçı, bu zamanda bu sayının ortalama olarak 2 bine düştüğünü söyledi

Üniversiteler için en önemli misyonun yaptıkları üretim ve bilgileri ile çağdaş toplumun önünü açacak yenilikçi insanlar yetiştirmek olduğunu söyleyen THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut, aynı zamanda da girişimci insanların yetiştirmenin de önemli olduğunu söyledi.