Sigorta Acenteleri KOBİ Kapsamına Alındı

Ankara Ticaret Odası’nın yürüttüğü girişimler sonucunda artık sigorta acenteleri de KOBİ kapsamına alınacak. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte, sigorta acenteleri de KOSGEB desteklerinden faydanabilecek.

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran’ın Başbakan Binali Yıldırım’a gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, başbakandan sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne alınabilmesi için destek istediğinin açıklaması yaptı. Başbakan Binali Yıldırım’ın verdiği talimat doğrultusunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gerekli düzenlemeyi yapması ile birlikte 15 Şubat itibariyle sigorta acentelerinin artık KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğini açıkladı.

Türkiye genelinde bulunan 16 bin adet sigorta acentesini kapsayan bu düzenleme ile birlikte, KOSGEB tarafından tanınan destek kredileri ve faiz desteği gibi konulardan yarar sağlamalarına yardımcı olmak için bu girişimin yapıldığını dile getiren Baran, yapılan düzenleme için Başbakan Binali Yıldırım’a ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye teşekkürlerini iletti.

Yaklaşık 20 yıldır KOBİ statüsüne alınmaya çalışılan sigorta acentelerinin artık KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğini dile getiren Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Ziya Kemal Gazioğlu, Baran’a teşekkürlerini iletirken, sigorta acenteleri için çok müjdeli bir haber olduğunun altını çizdi.

Önümüzdeki süreçte sigorta acentelerinin işlerini büyütmek, şubeleşmek ve yeni yatırımlara atılmak amacıyla KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerini dile getiren Gazioğlu, tüm acentelerin 15 Şubat itibariyle başvurularını yapabileceklerini, destek şartlarını sağlayan her acentenin destekten faydalanabileceğinin haberini verdi.