Türkiye’nin En Değerli Şirketi Listesinde Zirve Değişti!

Piyasa değeri bakımından halka açık en büyük şirket olma ünvanı yıllardır Garanti Bankası’nda iken zirve değişti. Aselsan, kuruluşunun 42.yıl dönümünde zirveye yerleşti.

Zirve Aselsan’da!

Borsada 2017 yılında önemli bir yükseliş yakalayan Aselsan, sahip olduğu hisse değerinde de önemli bir yükselme yakalayarak Türkiye’nin en büyük halka açık şirketi olma ünvanını elde etti. Ocak ayından bu yana geçen süreçte yüzde 245 oranında değer kazanmayı başaran Aselsan, hisse başı değeri 45,62 Türk Lirası’na çıkarak zirveye yerleşti.

Günün İlk Yarısında Tekrar Yükseliş!

Günün ilk yarısında yüzde 5,08’lik bir yükselme daha yaşayarak ilk yarıyı 44,24 Türk Lirası’ndan kapatan şirketin piyasa değeri de 44,2 milyar Türk Lirası’nı aştı. 44 Milyar Türk Lirası piyasa değeri bulunması sebebi ile zirvede olan Garanti Bankası da bu sayede ikinci sıraya geriledi.

Garanti Bankası İkinci Sıraya Geriledi

Askeri ve sivil yazılım devi olan Aselsan, sahip olduğu 44,2 milyar Türk Lirası tutarındaki değer ile Garanti Bankası’nı geride bırakırken, üçüncü sırada 43 milyar Türk Lirası değeri barındıran Koç Holding, dördüncü sırada ise 39,4 milyar Türk Lirası değere sahip olan Akbank yer alıyor.

5.000 Çalışanla Anıtkabiri Ziyaret

Aselsan, aynı zamanda 42. Yıl dönümünü kutlamak amacı ile tüm çalışanları ve yöneticileri ile birlikte yaklaşık 5.000 kişi ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir’de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu.