Vergi Yapılandırmasında 2,5 Milyar Türk Lirası Toplandı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, birikmiş vergi borcu bulunan vatandaşların borçlarının yapılandırılması ile ilgili son tarih olan 31 Mayıs gününe kadar toplamda 2,5 milyar Türk Lirası tutarında bir kaynak elde edildiğini aktardı.

Vergi yapılandırmasına başvurarak birikmiş borçlarından kurtulmak isteyen vatandaşlar, 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemelerini yapmak durumundaydı. Hem faiz indirimi, hem ceza ödemelerinin silinmesi, hem de 36 aya varan vadelendirme fırsatları eşliğinde uygulanan vergi yapılandırmasına borçlu vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Özellikle son gün olan 31 Mayıs 2017 tarihinde 1 milyar Türk Lirası tutarında ödeme gerçekleştirildiğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, düşük faiz, ceza silme ve 36 aya varan taksitlendirme imkanları ile yapılan bu kampanyada ödeme gücü olduğu halde ödemelerini yapmayan vatandaşlar hakkında gerekli takip ve yaptırımların uygulanacağını belirtirken, aynı zamanda ödemelerini yapan vatandaşlara da teşekkür etti. Beklentinin çok üstünde bir ödeme olduğunu belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, son güne kadar hem sosyal medya, hem de bireysel iletişim araçları vasıtasıyla borçlu olan vatandaşlar ile iletişim kurmaya çalışıldığının da bilgisini verdi.

Ağbal, aynı zamanda Elazığ ve Malatya şehirlerinin bir cazibe merkezine dönüştürülmesi adına devlet tarafından yapılan çalışmalar konusunda da detaylı bilgi verdi. Bir çok şirketin bu bölgelerde yatırım yapmak için başvuru yaptığını belirten Ağbal, başvurulardaki yoğunluğun sevindirici olduğunu belirtirken aynı zamanda yakın dönemde hangi firmalara ve yatırımlara destek verileceğinin de açıklanacağını söyledi.